17.8 C
Скопје
16:41 - 20 април, 2024

(Фото) „Моите деца ме подмладуваат“: Симона Поповска го прослави 32. роденден со семејството

Македонската пејачка Симона Поповска вчера (27 март) го прослави нејзиниот 32. роденден со најблиските.

Пејачката важи за една од најдобро стилизираните жени на нашата естрада, па така и овој пат се одлучи за прекрасен фустан, кој одлично се вклопи со тематската боја на прославата – розева.

Таква ѝ била и роденденската торта, а нејзините синови, двегодишниот Никола и едногодишниот Стефан, ѝ помогнаа да ги дувне свеќите.

Фото: Инстаграм/Симона Поповска

 

„Го прославувам мојот посебен ден со двата најголеми подароци кои животот ми ги подари. Додека дувам свеќички за уште една година, благодарна сум за овие моменти, повеќе од кога било. Да наздравиме за уште една година како нивна мајка и за сите авантури кои доаѓаат со тоа. Да наздравиме за тоа што сум една година постара, но се чувствувам помладо во срцето со секоја насмевка и прегратка од моите момчиња“, напиша таа во описот на фотографиите од роденденската прослава.

Фото: Инстаграм/Симона Поповска

Исто така, славеничката ја покажа и роденденската честитка од нејзиниот постар син.

„За најслатката мајка. Среќен роденден! Од Никола“, пишува на картичката.

Фото: Инстаграм/Симона Поповска

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....