15.8 C
Скопје
22:37 - 19 мај, 2022

Ознака : Ѓоковиќ

Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ГО ПОГОДИ ПЕСНАТА: Новак Ѓоковиќ на вечера во Будва со жива музика, а кога ја слушна „Видовдан“, српскиот тенисер зема шамивче во рака!

М.Р
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ги користи слободните денови за да се одмори и да ги наполни батериите за претстојните предизвици.   View this post on...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Слајдер Сцена

(ФОТО) ЈЕЛЕНА И НОВАК ЈА РЕНОВИРАА ВИЛАТА ВО МАРБЕЉА: Рајски дом според принципите на фенг – шуи 

М.Р.
Јелена и Новак Ѓоковиќ ја реновираат семејна куќа во Марбеља. Според шпанската веб-страница „Vanitatis Elconfidencial“, српскиот тенисер ангажирал дизајнери и архитекти да го уредат неговиот...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ЅИРНЕТЕ ВО ЛУСКУЗНАТА КУЌА НА НОВАК ЃОКОВИЌ ВО МАРБЕЉА: Вила од 10 милиони долари со девет соби, осум бањи, базени, кино сала, тениско игралиште….

Еспресо
По 15 години живеење во Монте Карло, Новак Ѓоковиќ со семејството се преселил во Марбеља, Шпанија, во декември 2020 година. Таму Ѓоковиќ купил луксузна вила,...
Балкан Слајдер Сцена

(ФОТО) ПОХОДОТ ПО ЃОКОВИЌ ЈА ДИГНА ЗЕМЈАТА НА НОЗЕ: Се огласи братот Марко со емотивна објава

Еспресо
Ситуацијата со Новак Ѓоковиќ ја дигна планетата на нозе и секој кој е некој, па дури и тие што се никој имаат што да кажат...
Uncategorized Свет Слајдер Сцена

КИЈАНУ РИВС СО СТИЛ МУ „ПЛЕСНА“ НА НАДАЛ: Никогаш нема да бидеш како Ѓоковиќ!

Еспресо
Познатиот глумец Кијану Ривс застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ за учество на тенискиот натпревар Австралија опен. Ѕвездата на „Матрикс“ јавно ја изрази поддршката кон...
Свет Слајдер Сцена

ВИДЕО | Интервју од иднината на најпознатите светски тенисери кое ги насмеа сите: Ѓоковиќ, Надал и Федерер доминираат во спортот!

Еспресо
Во ерата на современите технологии, сè е можно, па така и погледот во далечната иднина. Беше тешко да се замисли пред дваесет години тенисерите да...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Емотивна порака на Новак Ѓоковиќ: Благословен сум што во животот ги имам жените кои ги сакам (ФОТО)

Еспресо
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ вчера на социјалната мрежа Инстаграм им го честиташе празникот 8 март на сите жени преку оригинална порака. Ѓоковиќ, инаку, уште од...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Јелена Ѓоковиќ ги засени сите жени на Санремо и покажа зошто светот и се восхитува (ФОТО)

Еспресо
Јелена и Новак Ѓоковиќ синоќа се појавија на престижниот музички фестивал Санремо. И додека Новак го воодушеви присутните кога ја запеа песната од Ерос Рамацоти...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Бугарската секс бомба му се заблагодари на Ѓоковиќ за видео снимката од соблекувалната (ВИДЕО)

Еспресо
Атрактивната бугарска пејачка Камелија неодамна му се заблагодари на Новак Ѓоковиќ поради снимката која Србинот ја пушти од соблекувалната за време на прославата на АТП...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Како изгледа домот на Јелена и Новак Ѓоковиќ? (ФОТО)

Еспресо
Јелана и Новак Ѓоковиќ се еден од најскаладните парови, како во регионот, така и во светот. И покрај светската слава на Новак, тие двајца успеаа...