15.8 C
Скопје
17:51 - 27 февруари, 2024

(Фото) Ѓоковиќ се огласи по повод Свети Архангел Михаил: Икона, славски колач и „слава му на Бога“

Новак Ѓоковиќ на негов својствен начин се огласи по повод една од најславените слави меѓу православните христијани, Свети Архангел Михаил.

По тој повод најдобриот тенисер во светот на Инстаграм објави фотографија и истакна:

„Среќна слава на светиот Архангел Михаил, нашиот анѓел заштитник. Се молиме сите луѓе да ги штити, да ги благослови и низ животот да ги води во спокојство, љубов и здравје“ – порача Новак со зборовите Слава му на Бога.

Пораката е проследена со фотографија од икона и славски колач.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole)

Слични објави

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо

Јована Јеремиќ ја поминала ноќта во вилата на дечко ѝ милионер: Сите го коментираат нејзиниот појадок

Еспресо

„Ме разочара…“: Ќерката на Гоца Тржан за првпат јавно проговори за односот со својот татко

Еспресо

Убави вести: Крајот на зимата ќе им донесе голема среќа на три хороскопски знаци

еспресо
Се вчитува....