17.8 C
Скопје
13:41 - 27 февруари, 2024

Ознака : архангел михаил

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСекојдневиеСлајдерСцена

(Фото) Ѓоковиќ се огласи по повод Свети Архангел Михаил: Икона, славски колач и „слава му на Бога“

Еспресо
Новак Ѓоковиќ на негов својствен начин се огласи по повод една од најславените слави меѓу православните христијани, Свети Архангел Михаил. По тој повод најдобриот тенисер...