18.8 C
Скопје
16:28 - 20 април, 2024

Ознака : напад

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Позната руска мисица на списокот на убиените во терористичкиот напад во Москва: „Беше најубавата, најљубезната личност…“

еспресо
Меѓу загинатите во терористичкиот напад во Москва е и позната руска манекенка и добитничката на титулата „Мис Твер 2001“ Екатерина Новоселова (42), извести за РИА...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Елена Ристеска со коментар за немилиот настан: „Го гледам како обид да се извалка моето име“

Еспресо
Од вчера медиумите пишуваат за обидот за напад на пејачката Елена Ристека, од страна на жена, кој се случил завчера вечерта во скопскиот локал Интермецо...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСекојдневиеСлајдерСцена

(Видео) Позната водителка доби напад на смеа пренесувајќи вести во живо: „Најдоброто нешто на телевизија“

Еспресо
Сузан Даубнер, познатата германска телевизиска водителка на Дневник на телевизијата АРД и личност која ги пренесува вестите веќе 24 години, во средата среде програма во...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(Видео) Застрашувачки момент на напад на ајкула: Сурферот остана без нога, едвај го извлекле од вилицата на морскиот предатор

Еспресо
Австралискиот сурфер Тоби Бег бил фатен во кадар неколку моменти пред нападот на ајкулата во Порт Мекквари, Австралија. Морскиот предатор го фатил за ногата, пренесува...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Детали за монструозното злосторство во Србија: Жена цела ноќ ја режел со нож, па потоа ја силувал

Еспресо
Мажот Љуба Н.(32) е уапсен поради сомнение дека на 16 март во село Радоево кај Зрењанин, Србија, провалил во куќата на соседката (68), која најпрвин...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Две славни жени се здружија во жесток напад на Новак Ѓоковиќ и Србите: „Глуми синдром на жртва, дека сите се против него…“

Еспресо
Цел свет знае за српскиот тенисер и најголем шампион на тенисот – Новак Ѓоковиќ, некои велат дека е контроверзна личност, некои го слават, други не...
ЕспресоСлајдер

Бројот на уапсени осомничени за вмешаност во бомбашкиот напад во Истанбул се искачи на 50

Еспресо
Турскиот министер за правда Бекир Боздаг најави апсење на 50 лица осомничени за вмешаност во терористичкиот напад во Истанбул на 13 ноември, јавува ТВ каналот...
ЕспресоСлајдер

Бројот на повредени во експлозијата во Истанбул се зголеми на 53, потврди турскиот претседател Ердоган

Еспресо
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ја нарече експлозијата во Истанбул „гнасен напад“. Тој објави и дека шест лица загинале, а бројот на повредени се искачи...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Северна Кореја лансираше десет проектили, некои многу блиску до бреговите на Сеул, Јужна Кореја веднаш одговори со три проектили!

Еспресо
Јужна Кореја лансираше три „прецизни ракети воздух-земја“ во водите северно од меѓукорејската поморска граница, како одговор на ракетните лансирања извршени денеска од Пјонгјанг кон Јапонското...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Откриена морбидната причина за нападот на Пол Пелоси: „Ненси Пелоси во инвалидска количка да ја испрати во Парламентот“ за сите да ги видат последиците од лагите!

Еспресо
Јавниот обвинител на Сан Франциско го обвини Дејвид Депапе, човекот кој го удри со чекан Пол Пелоси, сопругот на спикерот на американскиот дом Ненси Пелоси,...