6.8 C
Скопје
06:12 - 4 март, 2024

Ознака : турција

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Емина Јаховиќ ја запроси турскиот милионер, свадба на лето: Кој е Курт Сантеј и колку тежи

Еспресо
Емина Јаховиќ (41) наскоро ќе се мажи за турскиот милионер Курт Данијел Сантеј (55). Минатата недела пејачката ја помина во Србија со многу богатиот финансиски...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниСлајдер

Портрет на Кемал Киличдароглу: Тргна по стапките на Ататурк, со смиреност на Ганди

Ј.К.Д
Претседателските избори ќе одлучат не само кој ќе ја води Турција, туку и како ќе се управува со неа.   View this post on Instagram...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Во Турција се урна шесткатница: Зградата денес целосно се урна, како последица од земјотресот

еспресо
Шесткатна зграда се урна во турскиот град Шанлиурфа, а спасувачките екипи се испратени во областа, јавува Анадолија. Bahçelievler’de bina yıkılmış lütfen hasarlı ve riskli binalara...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Видео) На момчето кое беше спасено од урнатините во Сирија му се исполни желбата: Го запозна Кристијано Роналдо

М.П
На социјалните мрежи во средината на февруари се појави видео во кое момчето Набил Саед зборува дека сака да оди на натпревар и да го...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Големо чудо во Турција: Куче преживеа 23 дена под урнатините!

Еспресо
Му дале храна и вода и бил пренесен во Турската федерација за животни. Куче во Турција беше спасено 23 дена по земјотресот што на 6...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Огромен кратер се појави во Турција: Геолозите не можат да најдат врска со земјотресот

Еспресо
Во Турција во округот Решадије ненадејно се појави кратер од 1.400 квадратни метри со пречник од 37 метри, за кој турските геолози не можат да...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Репортерка се расплака известувајќи во живо за новиот земјотрес во Турција: „Земјата се лизгаше под нозете, луѓето бегаа во паника“

Еспресо
Репортерка на Си-Ен-Ен, Турк Бусе Девирен, вчеравечер се расплака додека известуваше по новиот силен земјотрес што ја погоди Турција. Имено, таа известувала од кампот во...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Зградите паѓаат како кули од карти: Застрашувачки снимки од Турција по новиот земјотрес

Еспресо
Два силни земјотреси, од кои едниот беше со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала, вечерва ја погодија границата меѓу Турција и Сирија. Како што...
СветСлајдерСцена

Тажна вест од Турција: Во урнатините пронајдено телото на младиот популарен готвач кој беше жртва на интернет насилство

Еспресо
Повторно тажна вест доаѓа од Турција. Инфлуенсерот Таха Дујмаз од Хатај, Турција, кој беше познат по своите кулинарски вештини, беше пронајден во урнатините по земјотресите...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Убавата турска глумица Џансу Дере од „Сулејман Величенствениот“ има шанси да е жива! „Знаеме каде е глумицата!“

Еспресо
Веста дека разорниот земјотрес ги погоди Турција и Сирија се уште е главна тема во светот. За жал, многу луѓе ги загубија животите, како и...