18.8 C
Скопје
21:03 - 5 октомври, 2022

Ознака : земјотрес

Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

(Фото) Страотни снимки од силен земјотрес во Тајван

Еспресо
Земјотрес со јачина од 7,2 степени според Рихтеровата скала го погоди југоисточниот дел на Тајван, соопшти метеоролошката служба на островот. Засега нема информации за жртви....
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Силен земјотрес од 7 степени на Филипини, (за сега) еден починат и најмалку пет повредени, големи штети во Абра, евакуирана болницата

Еспресо
Филипините се наоѓаат на таканаречениот „Огнен прстен на Пацификот“, област која апсорбира околу 90% од светската сеизмичка и вулканска активност и е погодена од околу...
Ви Препорачуваме Еспресо Интервју Слајдер

(Фото) Скопје евергрин, 26 јули 1963-та: „Земјата се отвори и ги снема првите два ката“, „На Водно се слушаа пискотници од илјада грла“

Јасмина Пакашки
(Фото) Скопје евергрин, 26 јули 1963-та: „Се разбудив затрупана со малтер и тули“, „Кога солзите од тага станале солзи радосници“ Елизабета Раденковиќ: Брат ми секоја...
Ви Препорачуваме Еспресо Животни Приказни Интервју Слајдер

(Фото) Скопје евергрин, 26 јули 1963-та: „Се разбудив затрупана со малтер и тули“, „Кога солзите од тага станале солзи радосници“

Јасмина Пакашки
(Фото) Скопје евергрин, 26 јули 1963-та, сведоштва: „И ден-денес ми се заледува крвта од тој татнеж“ од земјотресот, „Зошто не се одбележува 26 јули, Денот...
Ви Препорачуваме Еспресо Животни Приказни Интервју Слајдер

(Фото) Скопје евергрин, 26 јули 1963-та, сведоштва: „И ден-денес ми се заледува крвта од тој татнеж“ од земјотресот, „Зошто не се одбележува 26 јули, Денот на светската солидарност?“

Јасмина Пакашки
По 59 години откако Скопје го стресе онаа катастрофа по која календарот во градот се подели на „пред“ и „по“ земјотресот, ги замолив членовите на...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Слајдер

Земјотресот во Авганистан уништи цело село, бројот на мртви достигнува илјада

Еспресо
Бројките за несреќно починати во земјотресот во Авганистан се искачија на илјада, а утрово се проценуваа на околу 280. Земјотрес со јачина од 6,1 степени...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Слајдер

(Видео) Силен земјотрес во Авганистан, најмалку 280 мртви и над 600 повредени (за сега)

Еспресо
Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтер синоќа го погоди југоисточен Авганистан на границата со Пакистан. Afghanistan earthquake: at least 130 dead after 6.1...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО) БАЛКАНОТ бруи за реакцијата на црногорската водителка во МОМЕНТОТ НА ЗЕМЈОТРЕСОТ!

Еспресо
Силен земјотрес ја погоди Босна и Херцеговина и беше почувствуван во целиот регион. Колку бил силен земјотресот се виде и во Црна Гора за време...
Балкан Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Далмација ја погоди силен земјотрес, епицентарот во Босна и Херцеговина: ЕМSC упати предупредување до граѓаните

Еспресо
Во вечерните часови силен земјотрес беше почувствуван низ цела Далмација. Според првите информации тој бил со јачина од 6,0 степени и со епицентар во Босна...
Балкан Слајдер Сцена

Николина Пишек со апел до хрватската Влада: Откажете се од распаднатите авиони, дајте ги парите во Петриња и Сисак!

Васко Спасоски
Познатата Хрватка Николина Пишек Ристовиќ се огласи по разорниот земјотрес кој вчера ја погоди Хрватска. Станува збор за земјотрес со 6,2 според Рихтер, а најпогодени...