17.8 C
Скопје
16:37 - 20 април, 2024

Ознака : глумица

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Почина глумицата од хит-серијата „Општа болница“, телото пронајдено на чудно место!

еспресо
Аактерката Робин Бернард почина на 64-годишна возраст. Најпозната е по улогата во хит-сапуницата „Општа болница“. Нејзиното тело беше пронајдено во вторникот наутро во „поле зад...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Милена Радуловиќ ја поддржа колешката: „Нема глумица која Бранислав Лечиќ не ја вознемирувал“

еспресо
Српската актерка Милена Радуловиќ ја поддржа колешката Анѓела Јовановиќ, откако нејзиниот постар колега Бранислав Лечиќ ја тужеше затоа што одбила да сними сцена со него...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Се самоуби позната глумица: Го обвини Жерар Депардје за силување, па скокна од мост

Еспресо
Актерката Емануел Дебевер почина на 7 декември, истиот ден кога беше покрената дополнителна истрага за Жерар Депардје, кого го обвини за сексуално насилство. Дебевер јавно...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Нема да ја препознаете Шехерезада: Убавата глумица „се стопи“ и стана русокоса

Еспресо
„Илјада и една ноќ“ е телевизиска сапуница со која започна инвазијата на турските серии. Во оваа тв серија главната улога, убавата Шехерезада, ја толкуваше талентираната...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Ѕвездата на „Хари Потер“ позираше гола на 82 години: „Мразам големи гради, опуштен стомак, мали криви нозе“

Еспресо
Актерката Миријам Маргулис, најпозната по улогата на чудната професорка Спроут, во филмот Хари Потер, позира во јулското издание на британски Вог. Фотографиите и интервјуто на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Се породи глумицата Анѓелка Прпиќ: На ќерката ѝ даде име по улога со која се прослави

Еспресо
Српската глумица Анѓелка Прпиќ, кај нас позната по тв серијата Андрија и Ангелка, се породи и на свет донесе девојче, а породувањето поминало добро, известуваат...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Маган Фокс е преубава, но таа не мисли така за себе, се бори со болест: „Имам телесна дисморфија“

Еспресо
Американската актерка и модел Меган Фокс (37) проговори за своите физички несигурности. Иако секогаш кога ќе се појави пред камерите зрачи со привлечност и ги...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Актерката Ана Обрегон, мајка на 68 години, објаснува: „Детето е родено од семето на мојот мртов син“

Еспресо
„Девојчето ми е всушност внука, но јас сум легално мајката“. Нови откритија на шпанската актерка и телевизиска водителка Ана Обрегон за бебето родено од бременост...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Убавата сопруга на Хакими поднесе развод, по обвинувањата за наводното силување: Фудбалерот има две деца и важи за побожен

М.П
Шпанската актерка Хиба Абук одлучи да ја прекине врската со фудбалерот на ПСЖ, Ахраф Хакими, кој е под истрага за наводно силување на 24-годишна жена....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Студениот однос на Ракел Велч со ќерката-глумица, преубавата но неславна Тани Велч: „Ми беше тешко да растам покрај Ракел“

Еспресо
Актерката Ракел Велч, која не напушти вчера на 82 годишна возраст, зад себе остави две деца, Дејмон и Тани Велч.   View this post on...