Ознака : милан калиниќ

Балкан Слајдер Сцена

ФОТО | Српскиот актер Милан Калиниќ се расплака во неговата емисија и тоа пред сопругата Сандра!

Васко Спасоски
Пред пет години, српскиот водител Милан Калиниќ имаше сообраќајна несреќа кај Брус, кога се удри со патничко возило со унгарски регистарски таблички. Милан одлучил во...
Балкан Сцена

Милан Калиниќ кажа виц за Миле Китиќ и сите во студиото „прснаа“ од смеење (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Познатиот српски актер Милан Калиниќ (47) во емисијата „Амиџиќ Шоу“ кажа виц за познатиот пејач Миле Китиќ (67) и буквално сите во студиото „прснаа“ од...
Лајфстајл Сцена

Погледнете кој српски актер беше во публика на концертот на Калиопи во Белград (ВИДЕО)

Igor
Пред неколку дена нашата позната пејачка Калиопи Букле во рамки на нејзината турнеја во поранешните југословенски републики, одржа концерт и во Белград. Концертот се одржал...
Лајфстајл Сцена

ЗАЕДНО СЕ 13 ГОДИНИ: Сопругата на водителот и актер е ФАТАЛНА УБАВИЦА (ФОТО)

Igor
Сопругата на актерот и водител Милан Калиниќ ретко се појавува во јавноста, а важи за една од најубавите жени на балканските јавни личности. Тие имаат...