9.8 C
Скопје
07:03 - 15 април, 2024

Милена Радуловиќ ја поддржа колешката: „Нема глумица која Бранислав Лечиќ не ја вознемирувал“

Српската актерка Милена Радуловиќ ја поддржа колешката Анѓела Јовановиќ, откако нејзиниот постар колега Бранислав Лечиќ ја тужеше затоа што одбила да сними сцена со него за потребите на серијата на Радио Милева.

Имено, како што наведе Ангела во својата изјава, причината за одбивањето да снима сцена во која би била во ист кадар со Бранислав е „поради немилите настани од минатото кои ги имала со него“.

Адвокатите на Лечиќ ја тужеа Ангела и бараат од неа 300 000 динари за „повреда на честа и угледот“.

Анѓела беше поддржана од нејзината колешка Милена Радуловиќ, која на својот инстаграм-профил напиша:

нстаграм принтскрин

– Поддршка за Ангела. Зашто, неповрзано само со случајот кој одекна, нема млада актерка која соработувала со Лечиќ, а немала ситуација која денес јасно и законски би се нарекла сексуално вознемирување. А тоа е добро познато на целата наша индустрија – напиша Милена.

Слични објави

(Фото) Јована Јеремиќ во емисија во живо ги покажа гаќите, цела Србија откри каква долна облека носи водителката!

Еспресо

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо
Се вчитува....