18:59 - 20 април, 2024

Ознака : заболување

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Партнерката на Де Ниро за болеста по породувањето: „Не можев да зборувам ниту да јадам“

Еспресо
Девојката на Роберт де Ниро, Тифани Чен, во своето прво интервју по раѓањето на нејзиното прво дете во април, а седмо дете на актерот, зборуваше...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Маган Фокс е преубава, но таа не мисли така за себе, се бори со болест: „Имам телесна дисморфија“

Еспресо
Американската актерка и модел Меган Фокс (37) проговори за своите физички несигурности. Иако секогаш кога ќе се појави пред камерите зрачи со привлечност и ги...
СветСлајдерСцена

(Видео) Џастин Бибер за болеста со која се бори: „Исус е со мене среде бурата“

М.П
Oбјавувајќи ја својата приказна на Инстаграм во средата, хитмејкерот на „Peaches“ сподели видео во кое може да ги движи двете страни на лицето. Џастин не...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСветСлајдерСцена

Што значи нарушувањето на Ким Бесинџер, агорафобија? Не е само страв од отворен простор, туку многу посложена состојба; психолозите објаснуваат

Еспресо
Една од најубавите холивудски глумици,  Ким Бесинџер (68) неодамна отворено проговори за нарушувањето со кое веќе подолг период се бори, агорафобијата, пореметување поради кое во...