20.8 C
Скопје
01:08 - 18 јуни, 2024

Ознака : џастин бибер

СветСлајдерСцена

(Фото) Џастин Бибер ќе стане татко: Хејли е бремена, го очекуваат првото дете

Еспресо
Музичката ѕвезда Џастин Бибер (30) и неговата сопруга, манекенката Хејли Бибер (27), ќе станат родители за првпат. Тие ја објавија среќната вест на своите инстаграм-профили,...
СветСлајдерСцена

(Видео) Џастин Бибер за болеста со која се бори: „Исус е со мене среде бурата“

М.П
Oбјавувајќи ја својата приказна на Инстаграм во средата, хитмејкерот на „Peaches“ сподели видео во кое може да ги движи двете страни на лицето. Џастин не...
СветСлајдерСцена

Селена Гомез: Болката и анксиозноста го презедоа кормилото во мојот живот

Еспресо
Селена Марија Гомез е родена на 22 јули 1992 г. во Тексас, а името го добила по трагично загинатата пејачка и актерка Селена. Кога имала...
СветСлајдерСцена

Хејли Бибер и Селена Гомез покажаа дека ги надминале младешките тензии и зрело продолжуваат да го градат пријателството: „Пресврт на заплетот“

Еспресо
Кога ќе се спојат поранешната и сегашната љубов, малку кој би останал рамнодушен. Токму тоа се случи во Лос Анџелес кога Хејли Бибер и Селена...
СветСлајдерСцена

Џастин Бибер се враќа на музичката сцена, на 31 јули со прв настап во Италија ќе го освојува светот

Еспресо
Добри вести за фановите на музичката ѕвезда Џастин Бибер. По болеста, канадскиот кантавтор е подобар, неговата турнеја е пред рестартирање, а првата станица по здравствените...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Хејли за парализата на Џастин Бибер: „Болеста нè зближи уште повеќе“

Еспресо
Сопругата на Џастин Бибер, Хејли (Болдвин) Бибер, го прекина молкот за неговата парализа. Неодамна поп-ѕвездата им ја откри на своите обожаватели многу деликатната здравствена состојба,...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) Доктор Горан за здравствената состојба на Џастин Бибер: Пејачот треба да направи ХИВ – тест

М.Р.
Познатиот доктор – инфлуенсер кој личниот и професионален живот, посветено и несебично го споделува со своите фанови на социјалните мрежи, познат по името Горан Трајковски...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Рамзи Хант синдром, од што точно боледува Џастин Бибер и дали се лекува болеста; „Лицето ми е парализирано, сега не можам да пеам“

Еспресо
Поп ѕвездата Џастин Бибер на Инстаграм го откри својот здравствен проблем: „Лицето ми е парализирано. Сега не можам да пеам“. Но каква болест има Бибер?...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Џастин Бибер на Инстаграм: „Имам парализа на лицето, ќе паузирам“

Еспресо
Пејачот објасни дека има синдром Рамзи Хант, поради што не може да мрда половина од лицето и да се качи на сцената. Џастин Бибер најави...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Мојата болест се влоши“, Џастин Бибер откажа два концерти, но како е со здравјето?

Еспресо
Џастин Бибер во последен момент откажа два концерта закажани во Торонто: „Не ми се верува дека го кажувам ова, но мојата болест се влоши и...