Tag : коачела

Ви Препорачуваме Лајфстајл

Фестивалот Коачела сепак ќе го слави 20. роденден: Сите сме повикани (ВИДЕО)

Еспресо
Поради коронавирусот, еден од најпопуларните музички фестивали на светот, Коачела, преместен е за во октомври, но за фановите да не останат потполно разочарани, организаторите одлучија...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

ОФИЦИЈАЛНО: Фестивалот Коачела одложен поради коронавирусот!

Еспресо
Еден од најпознатите музички фестивали во светот, Коачела, принудно ќе биде одложен поради актуелната опасност од коронавирусот.  Фестивалот требаше да се одржи следниот месец во...