16.8 C
Скопје
17:04 - 20 април, 2024

Ознака : мадона

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Мадона открива што ѝ се случило додека била во кома: „Бог ме праша дали сакам да појдам со него“

еспресо
Американската поп пејачка Мадона откри дека првиот збор што го кажала откако се разбудила од индуцирана кома во која се најде поради бактериска инфекција со...
БалканВи ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото+видео) Мадона и Марина Абрамовиќ рака под рака на перформансот на синот на поп кралицата

Еспресо
Кралицата на попот, Мадона беше горд родител пред некоја вечер, гледајќи го перформансот на својот најстар син Роко Ричи. Посетителите, меѓу кои се истакнала познатата...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Триумфално враќање на Мадона: „Мислевте дека ќе умрам“

Еспресо
Не мислев дека ќе се извлечам, признала Мадона синоќа во Лондон на отворањето на светската турнеја Celebration. Иако познатата американска пејачка требаше да ја започне...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Хирург откри какви пластични операција направила Мадона: Најмалку 12 интервенции на лицето

Еспресо
65-годишната ѕвезда Мадона моментално се подготвува за светска турнеја. Таа претходно ги одложи бројните концерти поради престојот на одделението за интензивна нега. А за време...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) „Што се случи со неа?“: Новиот изглед на Мадона предизвикаа загриженост кај обожавателите

Еспресо
Американската пејачка, танчерка и филмска актерка Мадона (65) изгледа многу поинаку додека се подготвува за The Celebration Tour, која ќе започне во Лондон следната недела....
Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото + видео) Мадона „уловена“ на аеродром без шминка: Се обиде да ги сокрие лицето и дланките

Еспресо
Мадона беше „уловена“ од папараците на аеродромот во Њујорк пред да се качи на авионот за Лондон. Глобалната поп-ѕвезда излегла од својот автомобил покриена со голема качулка, држејќи...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Покана на Мадона до Бритни Спирс: Поп иконите планираат легендарно обединување на сцената

Еспресо
Се чини дека кралицата на попот, Мадона, има нова ставка на списокот со задачи: да ја врати Бритни Спирс во центарот на вниманието заедно со...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Мадона го прослави 65 роденден: „Убаво е да се биде жив“

Еспресо
Иако Мадона ја надмина возраста за пензионирање во Америка, таа не мисли воопшто да забави. Американската пејачка Мадона го прослави својот 65 роденден со своите...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Мадона ги одложи концертите: „Благодарам за поддршката“

Еспресо
64-годишната американска пејачка Мадона ги извести своите фанови дека ја одложува светската турнеја во чест на 40-годишнината од нејзината креативна активност „Celebration“ поради неодамнешните здравствени...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Ќерката на Мадона позира угол гола: Храбра како мајка ѝ во нова рекламна кампања

Еспресо
Лурдес Леон, ќерката на Мадона и танчерот Карлос Леон, глумат во провокативна фотосесија за рекламна кампања за Дион Ли. Лурдес позираше гола претставувајќи ташни. Ќерката...