5.8 C
Скопје
04:56 - 27 февруари, 2024

Ознака : почина

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСценаЧудесни жени

Животната приказна на Сандра Мило, од сиромаштија до ѕвездите: „За религијата сум грешница, но се гледам себеси во рајот“

Еспресо
Збогум со иконата на естрадниот живот и глумата: од детството поминато во сиромаштија до големиот успех, меѓу браковите, децата, љубовта кон Фелини и врската со...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Познат американски актер и неговата девојка загинаа во сообраќајна несреќа: Сударот го предизвикал тинејџер

Еспресо
Американскиот актер трагично загина со својата девојка во страшна сообраќајна несреќа што се случи вчера. Американскиот актер Херберт „Каубој“ Кауард, кој го глумеше човекот без...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Тага во филмскиот свет, почина Питер Кромби: Ќе остане незаборавен по улогата на Лудиот Џо

Еспресо
Холивудскиот актер Питер Кромби почина на 71-годишна возраст по долга борба со непозната болест, објави ТМЗ. Кромби беше најпознат по улогата на Лудиот Џо во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Почина мајката на Меланија Трамп, беше убавица како ќерка ѝ: Пред да се пресели во Америка, собирала кромид

Еспресо
Пред нејзината смрт, Амалија беше болна, но нејзиното семејство не откри од што точно боледува. Поради болеста на мајка си, Меланија ги пропушти семејните празници....
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Германската фудбалска легенда Франц Бекенбауер почина на 78-годишна возраст

Еспресо
Германскиот фудбалер и тренер Франц Бекенбауер почина на 79-годишна возраст. За ова пишува Spiegel. BREAKING: German football legend Franz Beckenbauer has died at the age...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Почина тапанарот на AC/DC, Колин Бурџес: Беше отпуштен од бендот зашто пијан излегол на сцена

Еспресо
Колин Бурџес, тапанарот на австралискиот рок бенд AC/DC, почина на 77 години. Бендот објави соопштение во кое се вели: „Многу е тажно што слушнавме за...
UncategorizedВи ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

За своите деца Рајан О’Нил бил монструм, а за жените најголем заводник: На погребот на сопругата ѝ се додворувал на сопствената ќерка

Еспресо
Актерот Рајан О’Нил почина на 83-годишна возраст, а оваа вест дојде од неговото семејство. Во оваа прилика се сеќаваме на неговиот живот. Почина холивудскиот актер...
Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

По тешката борба со ракот на 34-годишна возраст почина колумбиска мисица и актерка

Еспресо
Колумбиската актерка и модел, Алехандра Вилафање, почина по тешко боледување на 34-годишна возраст. Таа се бореше со ракот, а во мај објави дека започнува со...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Ненадејно почина Плејбој моделот Таби Браун, поранешнa љубовница на фудбалерите Марио Балотели и Рахим Стерлинг

jasmina.kantardzieva
Веста за смртта на 38-годишната манекенка ја објави нејзиниот поранешен менаџер. Причините за ненадејната смрт на Таби се уште не се познати. Последен пат убавицата...
Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

Почина Мајкл Купер, музичарот познат по легендарниот хит „Sweat (A La La Long)“

Еспресо
Почина музичарот Мајкл Ајбо Купер, јавуваат светските медиуми. Музичарот кој беше и универзитетски професор во Кингстон починал на 12 октомври. Тој беше член на „Инер сркл“ (Inner...