5.8 C
Скопје
14:47 - 3 декември, 2023

Ознака : Флорида

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Погледнете ги снимките: Ураганот Иан ја погоди Флорида и предизвика катастрофални поплави, милиони луѓе без струја

Еспресо
Ураганот Иан синоќа ја зафати Флорида, придружен со силни ветрови и обилни врнежи од дожд кои предизвикаа катастрофални поплави и прекин на електричната енергија низ...
ВестиВи ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдер

(ВИДЕО) Ураганот од епски размери стигна до Флорида, 2,5 милиони луѓе беа повикани да се евакуираат

Еспресо
Додека ураганот Иан се приближуваше до Флорида, жителите на флоридскиот брег на заливот ги испразниле полиците со намирници, ги затвориле прозорците и се евакуираат во...
ЕспресоСлајдер

Трамп во Флорида: „Ако кажам дека не се кандидирам, истрагите против мене ќе завршат. Нема да го направам тоа“

Еспресо
Поранешниот претседател рече дека во САД „нема повеќе слобода на изразување“. Потоа упати нов напад врз Бајден: „Станавме просјачка земја“. На крајот, тој се присети...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО) СКРИЕНА, НО СИТЕ ЈА ЗНААТ: Исконски иконски бурек ќе јадете во оваа скопска пекарница

Марија Гегоска
Секоја култура има свои оброци – идоли кои ја симболизираат. Еден од нашите е бурекот. Сме го наследиле од Отоманската кулинарска традиција и низ вековите...
СветСлајдерСцена

ВИДЕО: Кога ќе се збогуваат со Белата куќа, тука ќе го продолжат својот живот – Доналд и Меланија се селат во својата најраскошна вила!

Еспресо
И покрај тешко прифатениот пораз на американските избори, Доналд наводно му се радува на новиот живот кој го очекува во сончевата Флорида. На ова место...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Погледнете колку пари добиле Брена и Боба за нивната вила на Флорида!

Васко Спасоски
Лепа Брена и Боба Живојиновиќ пред 10 дена заминаа на Флорида, а како што пишува Стар, тие се таму за да видат што ќе прават...
Ви ПрепорачувамеКултураЛајфстајл

Наградуваниот американски драматург Теренс Мекнали почина од коронавирус

Еспресо
Американскиот драматург Теренс Мекнали почина на 81 година по компликации на неговото здравје предизвикани од коронавирусот, пренесува „Би-Би-Си“. Мекнали беше добитник на повеќе Еми и...
Наши ФациСцена

Ламбе испрати убави вести од Америка: Пејачот по вторпат ќе стане татко!

Слободен печат
Познатиот пејач Ламбе Алабакоски по втор пат во својот живот ќе се оствари во улогата на татко. Алабакоски радоснота вест ја сподели со неговите фанови...