15.8 C
Скопје
17:54 - 27 февруари, 2024

Погледнете колку пари добиле Брена и Боба за нивната вила на Флорида!

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ пред 10 дена заминаа на Флорида, а како што пишува Стар, тие се таму за да видат што ќе прават со нивната куќа бидејќи се зголемиле трошоците, а во неа не живее никој.

Наводно тие добиле понуда да ја продадат својата вила за 2 милиони долари, а па сега размислуваат дали да ја прифатат понудата.

– Во таа куќа живееа Стефан и Филип додека студираа, а Брена и Боба ги постуваа двапати годишно. Таа куќа сега е празна, а месечните трошоци изнесуваат околу 2 500 долари. Куќата се наоѓа во елитен кварт во Мајами, на брегот на Океанот, има околу 400 квадрати, три спални соби и две гостински соби. Освен тоа има една голема просторија која Филип и Стефан ја направија теретана, а во дворот имаат и базен. Целото семејство емотивно е поврзано со таа куќа бидејќи поминаа многу убави моменти, но годишните трошоци за одржување изнесуваат околу 30 000 долари. Ни нивните синови не планираат да одат таму, иако Стефан размислуваше да оди во Америка откако се повлече од естрадата, но се предомисли“, вели извор близок на Живојиновиќ и додава:

– На нив неодамна им понудија 2 милиони долари за тоа куќа и затоа Брена и Боба заминаа во Мајами, за да се сретнат со агентите за недвижности. Ни во Америка не цветаат ружи, па свесни се доколку ја пропуштат таа рилика нема да има друга шанса. Брена сака веднаш да ја продадат куќата, а Боба не е сигурен. Постои можност да ја издаваат, но многу е голема и прашање е дали ќе најдат станари. Додека не завршат нема да се вратат од Мајами“, тврди изворот.

Слични објави

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо

Јована Јеремиќ ја поминала ноќта во вилата на дечко ѝ милионер: Сите го коментираат нејзиниот појадок

Еспресо

„Ме разочара…“: Ќерката на Гоца Тржан за првпат јавно проговори за односот со својот татко

Еспресо

Убави вести: Крајот на зимата ќе им донесе голема среќа на три хороскопски знаци

еспресо
Се вчитува....