-3.2 C
Скопје
01:01 - 9 февруари, 2023

Ознака : евакуација

Вести Ви Препорачуваме Еспресо Свет Слајдер

(ВИДЕО) Ураганот од епски размери стигна до Флорида, 2,5 милиони луѓе беа повикани да се евакуираат

Еспресо
Додека ураганот Иан се приближуваше до Флорида, жителите на флоридскиот брег на заливот ги испразниле полиците со намирници, ги затвориле прозорците и се евакуираат во...