6.8 C
Скопје
06:43 - 4 март, 2024

Ознака : евакуација

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Цеца се огласи после итната евакуација од снимањето на новогодишната програма: „Сум преживеала и полоши бомби“

Еспресо
Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска мораше да го напушти снимањето на новогодишната програма поради дојава за бомба! Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ била на снимање на новогодишната...
ВестиВи ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдер

(ВИДЕО) Ураганот од епски размери стигна до Флорида, 2,5 милиони луѓе беа повикани да се евакуираат

Еспресо
Додека ураганот Иан се приближуваше до Флорида, жителите на флоридскиот брег на заливот ги испразниле полиците со намирници, ги затвориле прозорците и се евакуираат во...