15.8 C
Скопје
16:35 - 27 февруари, 2024

Ознака : иан

ВестиВи ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдер

(ВИДЕО) Ураганот од епски размери стигна до Флорида, 2,5 милиони луѓе беа повикани да се евакуираат

Еспресо
Додека ураганот Иан се приближуваше до Флорида, жителите на флоридскиот брег на заливот ги испразниле полиците со намирници, ги затвориле прозорците и се евакуираат во...