15.8 C
Скопје
17:11 - 27 февруари, 2024

ВИДЕО: Кога ќе се збогуваат со Белата куќа, тука ќе го продолжат својот живот – Доналд и Меланија се селат во својата најраскошна вила!

Profimedia

И покрај тешко прифатениот пораз на американските избори, Доналд наводно му се радува на новиот живот кој го очекува во сончевата Флорида. На ова место тој секогаш го имал најсрдечниот пречек, голем круг на пријатели и едноставно тука се чувствува како дома.

Кога Доналд Трамп официјално ќе ја предаде својата титула на новоизбраниот претседател Џо Бајден, тогаш тој со сопругата Меланија и синот Барон ќе мора да се исели од Белата куќа.

Странските медиуми пренесуваат дека славното семејство одлучило својот живот да го продолжи на југот од земјата, на сончевата Флорида.

Според пишувањето на магазинот „People“, Доналд, Меланија и нивниот син Барон ќе се преселат во својата резиденција „Mar-a-Lago“ во Палм Бич на Флорида, а работата на реновирање и освежување на вилата, веќе започнала.

Оваа вила некогаш и припаѓала на успешната бизнисменка Марџори Мериведер Пост, а за потребите на семејството Трамп дополнително ќе се прошири и преуреди.

Работниците вредно работат со цел резиденцијата да биде што помодерна и посоодветна за семејниот живот на ова семејство.

Познато е дека Трамп на Флорида има најголем круг на симпатизери, повеќе од било кое место во САД, па тука буквално ќе биде пречекан како член на кралско семејство.

Со оваа одлука се согласила и неговата сопруга Меланија, која веќе започнала да ги разгледува училиштата на Флорида за својот син единец.

Фото: Јутјуб/Принтскрин

„Тие сакаат својот дом да го направат потопол, помодерен и попријатен за живот. Меланија и Доналд повторно ќе имаат посебни соби“, изјави добро упатениот извор за американскиот магазин „People“, додавајќи дека семејството во оваа куќа нема да престојува преку летото, поради неподносливата горештина на Флорида. За време на летото тие овој простор ќе го заменат со некоја од своите недвижнини кои ги имаат низ Америка, заклучи изворот.

Слични објави

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо

Јована Јеремиќ ја поминала ноќта во вилата на дечко ѝ милионер: Сите го коментираат нејзиниот појадок

Еспресо

„Ме разочара…“: Ќерката на Гоца Тржан за првпат јавно проговори за односот со својот татко

Еспресо

Убави вести: Крајот на зимата ќе им донесе голема среќа на три хороскопски знаци

еспресо

(Видео) Згодниот Педро Паскал пијан ја прими наградата САГ: „Правам будала од себе, но ви благодарам многу“

еспресо
Се вчитува....