4.8 C
Скопје
22:07 - 28 јануари, 2022

Ознака : свет

Лајфстајл Секојдневие Слајдер

(ФОТО) ОПКРУЖЕНИ СМЕ СО ЕНЕРГЕТСКИ ВАМПИРИ: Како против нив?

М.Р.
Која е вашата прва асоцијација на вампири? И дали некогаш сте слушнале за енергетски вампири? Ако се чувствувате уморни, исцрпени и без енергија по комуникацијата со некого,...
Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) МИНИ МАУС ЗА ПРВ ПАТ ВО ИСТОРИЈАТА ЈА МЕНУВА ОБЛЕКАТА: Девојката на Мики во елегантно сино одело, креација на Стела Макартни

М.Р.
За прв пат во историјата, Мини Маус ќе го замени својот култен црвен фустан со точки со дизајнерски костум – панталони и машна. Познатато Дизниево...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Слајдер Сцена

(ФОТО) МИС СРБИЈА: Оваа убавица со бисерна насмевска и тело -„вретено“ ја понесе титулата во Шарм Ел Шеик

М.Р.
Изборот за Мис Србија 2021 година се одржа вчеравечер во Шарм Ел Шеик, а титулата ја понесе Ања Радиќ.   View this post on Instagram...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Слајдер Сцена

(ФОТО) ОВА Е СВЕКРВАТА НА ЦЕЦА: Госпоѓа Мирјана е негувана дама со префинет стил

М.Р.
Момчето на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, Богдан Срејовиќ, предизвика голем интерес кај балканската јавност, а медиумите секој ден откриваат нови детали за емотивниот партнер на...
Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ЕМ ФРАЕР, ЕМ РОМАНТИЧЕН: За роденденот на Георгина ја осветли Бурџ Калифа

Еспресо
Кристијано Роналдо и Георгина Родригез се едни од омилените парови на јавноста. Двојката и покрај тоа што не живее во брачна заедница, според некои поради...
Астро Мала астро школа Слајдер Хороскоп

ШТО НИ ПОДГОТВИЈА ЅВЕЗДИТЕ ЗА 28 ЈАНУАРИ: Вагите очекуваат подадена рака, Близнаците вложуваат во бизнисот, а Лавовите се вознемирени!

М.Р.
Овен Ако вашиот бизнис е поврзан со странство на кој било начин, ќе имате можност да склучите добра зделка и да ги реализирате вашите планови....
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ПОРАНЕШНИОТ ВОДИТЕЛ ГОЦЕ „ОД УТРИНСКА“ СТАНА ТАТКО: Добредојде Јована!

М.Р.
Еден од омилените водители на македонската публика, особено на „утринците“ Гоце Андреевски, стана татко. Гоце беше дел од водителската екипа на „Утринска на Телма“, но...
Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) БРЕД ПИТ ПОВТОРНО ЗАЉУБЕН: Новата „снаа“ е 23 години помлада и мега-популарна пејачка!

М.Р.
Во последните неколку дена се шушка дека Бред Пит има нова девојка. Неименувани извори тврдат дека Бред конечно се смирил по разводот, а наводно неговиот...
Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ДАНИЕЛ КРЕГ СО РАНА НА ГЛАВАТА: Глумецот не забележа дека му тече крв во текот на целото интервју

Еспресо
Даниел Крег направи цело интервју со Хавиер Бардем без да сфати дека има исекотина од која тече крв на главата. Крег и Бардем учествуваа во...
Здравје Истражувања Слајдер

ШТО ЌЕ ЈАДЕМЕ ЗА 20 ГОДИНИ? Што велите за храна од печатач и сладолед што не се топи!

М.Р.
Ние мора да ја избегнеме апсурдноста да одгледуваме цела кокошка за да можеме да и ги јадеме градите или крилјата и да ги произведуваме тие...