25.8 C
Скопје
13:09 - 14 април, 2024

Ознака : пица мајстор

Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдер

Горан Абрамовиќ, пица-мајстор, светски шампион: Големината на еден мајстор е да им го пренесе знаењето на младите

Еспресо
Од Србија до Јужна Африка каде што го одвел животот и речиси судбински се сретнал со занаетот пица-мајстор, пропатувал преку Америка, Европа, до усовршување во...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Зоран ја напуштил Италијанската академија за пици за во Македонија да отвори своја: „Ако некој сака да научи како се прави пица, ќе ме најде каде и да сум“

Кате Божиновска
Во улога на ментор на македонски и српски натпреварувачи, но и во улога на судија, пица-мајсторот Зоран Јовановски ќе учествува на Светскиот шампионат во правење...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) МАЈСТОРОТ НА НАЈКРЦКАВИТЕ ПИЦИ ВО МАКЕДОНИЈА: Која е тајната на Мартин Александров?

Ирена Трајкова
За добра пица е потребно квалитетно брашно со голем процент на протеин, вода, квасец, сол и многу љубов, го започнува разговорот мојот соговорник, пица мајсторот...