11.8 C
Скопје
21:46 - 29 февруари, 2024

Ознака : горан абрамовиќ

Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдер

Горан Абрамовиќ, пица-мајстор, светски шампион: Големината на еден мајстор е да им го пренесе знаењето на младите

Еспресо
Од Србија до Јужна Африка каде што го одвел животот и речиси судбински се сретнал со занаетот пица-мајстор, пропатувал преку Америка, Европа, до усовршување во...