24.8 C
Скопје
12:57 - 14 април, 2024

Ознака : шампион

Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдер

Горан Абрамовиќ, пица-мајстор, светски шампион: Големината на еден мајстор е да им го пренесе знаењето на младите

Еспресо
Од Србија до Јужна Африка каде што го одвел животот и речиси судбински се сретнал со занаетот пица-мајстор, пропатувал преку Америка, Европа, до усовршување во...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО ШАМПИОНОТ ИВАН: Сон му е под македонското знаме да го освои светот

Еспресо
Ова е фото приказна за младиот талентиран кикбоксер Иван Кукуновски, момче од с.Глуво, Скопска Црна Гора кој со кикбокс активно се занимава од шестгодишна возраст....
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖивотни ПриказниПитоми и дивиСлајдер

ПРЕСЛАТКО ВИДЕО КОЕ НЕ СМЕЕТЕ ДА ГО ПРОПУШТИТЕ! Најголемиот македонски инфлуенсер меѓу кучињата е фраерот Оги!

Кате Божиновска
Ogi The Champ или Шампионот Оги е единствениот македонски пес – инфлуенсер. Тој има повеќе од 37 000 следбеници на социјалните мрежи. Одличен е во...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) РАЗГОВОР СО ХРИСТИЈАН БУЗАЛКОВСКИ: И покрај проблемите станав Европски БМУ шампион

Кате Божиновска
Дека не треба да престанете да сонувате и дека соништата се исполнуваат доказ е дваесет и пет годишниот Христијан Бузалковски од Скопје – Европски шампион...