30.8 C
Скопје
13:58 - 10 август, 2022

ПРЕСЛАТКО ВИДЕО КОЕ НЕ СМЕЕТЕ ДА ГО ПРОПУШТИТЕ! Најголемиот македонски инфлуенсер меѓу кучињата е фраерот Оги!

Ogi The Champ или Шампионот Оги е единствениот македонски пес – инфлуенсер.

Тој има повеќе од 37 000 следбеници на социјалните мрежи. Одличен е во позирање пред апарат и камера.

Препознатлив е по црвената марама и фантастичниот стил. Западно-шкотскиот бел териер Оги е најдобриот другар на Дино Дамјановски со кого негува другарство веќе осум години.

КАМЕРА – ВИКТОР ПОПОВСКИ

Слични објави

Брод со мигранти кој пловел за Италија доживеал бродолом во Егејското Море: Десетици исчезнати, 29 спасни

Еспресо

Џони Деп потпиша милионски договор со компанијата која го цензурираше веднаш штом беа упатени првите обвинувања

Еспресо

Славчо Попоски прогнозира пороен дожд, грмежи и засилен ветер; невреме во Скопје

Еспресо

Колешката од „Брилјантин“ се прости од Оливија Њутн-Џон: „Јас сум без зборови, последен пат кога зборувавме ми рече…“

Еспресо

Бен Стилер откри дека ја одбил улогата во познатиот филм: „Сè уште ме мачи тоа“

Еспресо

Сте го виделе новиот дом на Бред Пит? 40 милиони долари за вистинска палата

Еспресо
Се вчитува....