9.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

Ознака : видео

Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

(ПРЕСЛАТКО ВИДЕО) Вака Бак се радува на есента во Скопје, среќата е состојба на умот!

Ј.К.Д
Кога имате позитивен став кон животот и чиста душичка, вистинска радост може да најдете и во паднатите пожолтени лисја. На скопјанчето Бак не му е...
Ви Препорачуваме Народ гледа Свет Слајдер

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) БРЕМЕНА ЖЕНА СЕ ОБИДЕЛА ДА СКОКНЕ ОД ПРОЗОР: Барала „спас“ од насилниот маж

M.Р.
Застрашувачки сцени од Рио де Жанеиро го обиколија светот кога несреќната Марија Хозе (35), која е во десеттата недела од бременоста, била подготвена да се...
Ви препорачуваме на СП Видео Животни Приказни Слајдер

(ВИДЕО) ЕДЕН МОМЕНТ СИ НА ВРВОТ, ДРУГИОТ – НА ДНО: Животната приказна на бездомникот Таир Даут

Кате Божиновска
Некогаш успешен човек со свој бизнис, денес бездомник. Животната приказна на Таир  Даут  е полна со падови и животни грешки, кои го научиле на потежок начин...
Ви препорачуваме на СП Лајфстајл Секојдневие Слајдер

(ВИДЕО) ЗОЛА СТАНА ВИРАЛЕН ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Танцува како да нема утре, 13 секунди чиста среќа!

И. Т.
На социјалната мрежа „ТикТок“ се појави видео од горилата Зола која е дел од зоолошката градина во Далас. На преубавото видео се гледа горилата како...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Животни Приказни Питоми и диви Слајдер

ПРЕСЛАТКО ВИДЕО КОЕ НЕ СМЕЕТЕ ДА ГО ПРОПУШТИТЕ! Најголемиот македонски инфлуенсер меѓу кучињата е фраерот Оги!

Кате Божиновска
Ogi The Champ или Шампионот Оги е единствениот македонски пес – инфлуенсер. Тој има повеќе од 37 000 следбеници на социјалните мрежи. Одличен е во...
Видео Здравје Интервјуа Слајдер

(ВИДЕО) ЗАБОРАВЕТЕ НА ТРЕНДОВИТЕ: Д-р Митов открива – сите диети во својата основа имаат иста формула!

И. Т.
Д-р Александар Митов денес беше дел од утринската емиција на Слободна.тв – „Утрински Брифинг“ каде разговараше за процесот на слабеење, диетите и трендовите за исхрана....
Ви препорачуваме на СП Видео Слајдер

(ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНИОТ МАЈСТОР ЗА БАЛЕТАНСКИ И ВЛЕЧКИ ВО СКОПЈЕ: Овој занает го чува само Шериф Даци од Скопската чаршија

Дестан Јонузи
Старата скопска чаршија надалеку беше прочуена поради старите занаети кои се негуваа и производите кои беа уникатни и единствени во продажба. Сјајот на чаршијата барем...
Uncategorized Ви препорачуваме на СП Здрави навики Здравје Слајдер

(ВИДЕО) ВЕЖБАМЕ СО ЕЛЕНА МИРЧЕСКА: Вежби за рамен стомак со голем ефект!

Ј.К.Д
Фитнес инструкторката Елена Мирческа подговтви нов сет вежби за читателите на Еспресо. Мотивацијата е важна, сè друго е изговор!, вели Елена и објаснува: – Денешниот...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

(ВИДЕО) ЗВУЧАТ ФЕНОМЕНАЛНО: Теа и Дупер со заедничка песна – „Не ми даваш сон“

Ј.К.Д
Нивната заедничка песна „Не ми даваш сон“ која ја објавија пред само неколу дена, наиде на доста позитивни реакции и коментари од страна на публиката....
Ви препорачуваме на СП Здрави навики Здравје Слајдер

(ВИДЕО) ВЕЖБАМЕ СО ЕЛЕНА МИРЧЕСКА: Тренинг со стап за комплетно фит тело

Ј.К.Д
Фитнес инструкторката Елена Мирческа подготви нов сет вежби – тернинг со стап, адаптирани за домашни услови за читателите на порталот „ЕСПРЕСО“. Денешниот избор на вежби...