Tag : битлси

Ви Препорачуваме Лајфстајл Музика Ретро

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Еспресо
За да се подигне свеста за потребата од социјално дистанцирање во време на пандемијата од коронавирусот, група на американски активисти ги редизајнираа омотите на познатите...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Музика

Мистеријата на песната „Let it be“: Дали Пол Мекартни всушност ја напишал за Арета Френклин? (ВИДЕО)

Еспресо
„Let it be“ е една од најпознатите песни коja легендарните „The Beatles“ (Битлси) некогаш ја објавиле, а лесно е да се сфати зошто. Нумерата е...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Музика

Роден е Дејвид Гилмор, „Битлси“ го објавија синглот „Let it be“ и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
На 6 март е роден човекот кој по своите соло изведби на гитара се издвојува од останатите, a се работи за единствениот Дејвид Гилмoр. На...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Гитарата што ја поседувале легендите на „Битлси“ проценета на неверојатни 400.000 фунти

Еспресо
Гитарата која некогаш била сопственост на легендите на „Битлси“, Џон Ленон и Џорџ Харисон, проценета е на 400.000 фунти во емисијата Antiques Roadshow на каналот...