„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

За да се подигне свеста за потребата од социјално дистанцирање во време на пандемијата од коронавирусот, група на американски активисти ги редизајнираа омотите на познатите албуми, така што членовите на бендовите ги оддалечија едни од други, пренесува „Headliner“.

Проектот се вика „6 feet covers“ и е дело на група на активисти од Лос Анџелес, кои себеси се дефинираат како лица „определени за социјални, економски и културни промени во општеството“.

Уште од минатата недела својата работа ја споделуваат на Инстаграм, а обработуваат албуми на „Битлси“, „Квин“, „Кис“, Блонди, „U2“, „Рамонс“ и „Б-52“.

Повеќе вакви „уметнички дела“ може да се најдат на нивната веб-страница, каде може да се забележат и дизајнирани омоти од легендарни албуми и на „AC/DC“, Пол Сајмон, но и уште многу други.

Во продолжение погледнете како изгледаат редизајнираните омоти на славните албуми во време на коронавирус:

Слични објави

Беше една од најатрактивните ПОРНО АКТЕРКИ, а сега држи предавања за ВЕРАТА: Го пронајдов Бог! (ФОТО)

Igor

Повторно воодушеви: Ирина Шајк во костим за капење изгледа феноменално (ФОТО)

Igor

Смеса од кафе и млеко која одлично ќе ѝ помогне на проблематичната кожа!

Еспресо

Сопругата на Алек Болдвин имаше втор абортус за седум месеци, семејството во тага! (ВИДЕО)

Igor

Старлетата ги израдува обожавателите: Станија се соблече гола за 100 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ќе ви се допадне: „Јано мори“ во преработка на „Ај Кју“ звучи интересно (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

Шестнаесет − два =

Слични објави

Цеца Ражнатовиќ ѝ упати нежни зборови на својата снаа и се заблагодари: Прекрасно мое девојче! (ФОТО)

Еспресо

Академијата се огласи по острите напади: Еве зошто не го споменавме Лук Пери на доделувањето на Оскарите!

Еспресо

Били Ајлиш откри зошто повеќе не ги чита коментарите на социјалните мрежи

Еспресо

Тажни зборови на Џокер за брат му кој се предозирал: Го чувствувам, како да е постојано тука и ме води… (ФОТО)

Васко Спасоски

Фановите бесни поради фустанот на Кајли Џенер: Да дојдеше таква на моја свадба, ќе ѝ истурев црвено вино! (ФОТО)

Igor

Ја напушти Македонија пред седум години! Погледнете како изгледа денес Александра Пилева ! (ФОТО)

Igor