20.8 C
Скопје
01:40 - 30 јуни, 2022

Ознака : музика

Балкан Сцена

„Како да сме родени тука“: Девојките од „Фрајле“ уживаат во нашата земја, а македонската публика е подготвена за нивниот концерт

М.Р.
Уште само два дена до концертот на миленичките на македонската публика, одличните „Фрајле“. Во сабота на 18-ти пред платото на МОБ, Наташа, Невена и Јелена...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Сцена

Култниот бенд „Kiss“ го најави своето повлекување од сцената: Тоа го правиме од самопочит и љубов кон фановите

М.Р.
Басистот и вокал на култниот рок бенд „Kiss“,  Џин Симонс, изјавил дека бендот се повлекува поради „самопочит“ и „љубов кон обожавателите“.   View this post...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) Се ожени синот на Драган Спасов – Дац: Уникатна невеста, весели гости, многу музика и многу љубов

М.Р.
Драган Спасов – Дац на 20 април го прослави својот 59-ти роденден, а на истиот ден актерот по втор пат заплива во брачните води. Без...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Сцена

(ФОТО) По веста дека се породила, Ријана доби честитки од поранешниот партнер: Крис Браун со честитка за раѓањето на нејзиното бебе

М.Р.
По веста дека се породила, Ријана доби честитки од поранешниот партнер кого обожавателите на пејачката го презираат. Поранешното момче на убавицата од Барбадос, Крис Браун,...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Сцена

(ФОТО) Сања Кужет откри како ја одржува витката линија: Водителката на „Ѕвездите на Гранд“ постојано привлекува внимание со својот беспрекорен изглед

М.Р.
Атрактивната водителка на најпопуларното балканско музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Сања Кужет, постојано привлекува внимание со својот беспрекорен изглед, а сега покажа како ја одржува...
Наши Фаци Сцена

(ВИДЕО) СИНОТ НА ЗОРАН ИЛИЕВ-РОЏЕР ЈА КРЕНА ПУБЛИКАТА НА НОЗЕ: Леонардо со авторска песна настапи на популарното музичко шоу „The Voice“

М.Р.
Леонардо студира аудио продукција и создавање музика, а песната со која настапил на натпреварот „The Voice – Australia“ е негова, авторска песна. 21-годишниот Леонардо Илиев...
Балкан Слајдер Сцена

ПОПУЛАРНАТА СРПСКА ГРУПА „Hurricane“ СЕ РАСПАЃА: Сања Вучиќ, Ивана Николиќ и Ксенија Кнежевиќ ќе продолжат со соло кариери!

М. Р.
Девојките од српската група „Hurricane“ привлекоа големо внимание на минатогодипното издание од Евросонг и тоа не стивнува ни по завршување на манифестацијата.  Неодамна во медиумите...
Свет Слајдер Сцена

ГЕОПОЛИТИКА И ШОУБИЗНИС: Украина е фаворит на овогодинешната Евровизија!

М.Р.
Кич, раскош и геополитика. На изборот за песна на Евровизија, кој се враќа на малите екрани следната недела, Украина е фаворит за победа, додека на...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) АНДРЕА ПРИСТИГНА ВО ТОРИНО: Нашата евровизиска претставничка уморна од подготовките „падна“ во длабок сон!

М.Р.
Андреа Коевска, нашата претставничка на овогодинешниот избор на песна за Евровизија пристигна во Торино. Пејачката пред самотото полетување, како и за време на летот објави...
Свет Слајдер Сцена

ПОЧИНА кантри ПЕЈАЧКАТА Наоми Џад, по долга борба со ментална болест

М.Р.
Веста за нејзината смрт ја потврдиле ќерките Винона и Ешли Џад: „Денес доживеавме трагедија. Ја загубивме нашата убава мајка по долга борба со ментална болест“,...