10.8 C
Скопје
00:55 - 28 февруари, 2024

Ознака : фејсбук

СветСлајдерСцена

Основачот на Фејсбук Марк Закерберг стана татко по трет пат: Девојчето доби необично име

Еспресо
Основачот на Фејсбук, Марк Закерберг и Присила Чан во петокот објавија дека станале родители по трет пат – добиле девојче. Закерберг објави фотографија од бебето...
ЕспресоСлајдер

Откази за 11.000 вработени во Фејсбук, Вотсап, Инстаграм, замрзнати нови вработувања во „Мета“

Еспресо
Компанијата, исто така, ќе ги намали дискреционите трошоци и ќе го продолжи замрзнувањето на вработувањата во текот на првиот квартал. Мета, матичната компанија на Фејсбук,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Конкурeнт на Маск и Цукерберг: Кој е Еуген Рочко од Мастодон и каква врска има со миграцијата од Твитер на незадоволните корисници 

Еспресо
Во вревата која се крева околу социјалната мрежа Твитер, од неодамна во сопственост на богаташот Илон Маск, сè повеќе корисници мигрираат на Мастодон, позната како...
ЕспресоСлајдер

Закерберг ја призна својата грешка во однос на стратегијата што ја користи за Фејсбук и Инстаграм

Еспресо
Познато е дека Фејсбук во последно време има големи проблеми, што можеме да се види од падот на бројот на корисници, но и од состојбата...
СветСлајдерСцена

МАРК ЦУКЕРБЕРГ повторно МЕЃУ ДЕСЕТТЕ НАЈБОГАТИ ЛУЃЕ во светот: Основачот на Фејсбук се збогатил за 11 милијарди долари!

М. Р.
Основачот и директор на компанијата „Мета“, Марк Цукерберг е побогат за 11 милијарди долари, а со тоа повторно се најде меѓу десетте најбогати луѓе на...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ТРИ АПЛИКАЦИИ КОИ ВЕДНАШ ТРЕБА ДА ГИ ИЗБРИШЕТЕ ОД ВАШИОТ МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН: Не чекајте!

М.Р.
Смарт-телефоните и покрај сите магични можности кои ги носат во нашиот живот, претставуваат и оптеретување – а ова е листата на апликации која би било...
ВестиСветСлајдер

(ВИДЕО) ФЕЈСБУК ГО МЕНУВА ИМЕТО ВО МЕТА: Дали тоа ќе влијае на вашиот профил?

Еспресо
Извршниот директор на Фејсбук, Марк Закерберг денеска претстави серија нови концепти насочени кон „Метаверзумот“, пренесува Гардијан.  Тој најави и дека компанијата ќе го смени името...
Наши ФациСлајдерСцена

ФОТО | Македонската пејачка повторно позира „гола“ на социјалните мрежи!

Васко Спасоски
Познатата фолк-пејачка Ирена Спасовска не престанува да ги радува своите машки обожаватели на социјалните мрежи. И овој пат Спасовска на својот профил на Фејсбук сподели...
ВестиСвет

Огромен прекин на апликацијата „Месинџер“ на „Фејсбук“: Илјадници корисници пријавуваат проблеми

Еспресо
Социјалната мрежа „Фејсбук“ чија најчесто користена апикација е „Месинџер“ моментално не функционира во повеќе земји во Европа и кај нас. Корисниците не можат да пристапат...
СлајдерСцена

ВИДЕО Андреј од ДНК ги скина „Whitesnake“!

Васко Спасоски
Дуото ДНК составено од Панчо и Андреј со години негуваат ист стил на музика и што е нели нормално, но честопати се случува пејачите или...