5.8 C
Скопје
02:50 - 21 април, 2024

Ознака : интернет

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Шерон Стоун барала маж за секс на интернет: Еве со што се соочила

Еспресо
65-годишната актерка Шерон Стоун одамна нема постојана романтична врска. Како и многу други жени, таа се обидела да најде сродна душа на апликација/платфора за запознавање,...
ЕспресоСлајдерЧудесни жени

Македонците меѓу првите по он лајн дружба, а последни по нарачки – трошиме едвај 50 евра на 3 месеци

Еспресо
Македонија мора во идниот период да го забрза развојот на е-трговијата за да би го одбегнала дното и би се искачила неколку места погоре на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Се кинат плакатите на милијардерот во Украина: „Спајс икс“ одбива да плати за услугите на Старлинк во Украина

Ј.К.Д
Со слоганот „Маск повеќе не е наш пријател“ во Украина се кинат билбордите на кои се наоѓа ликот на милијардерот. Но, причина за гневот не...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Интернет ја презеде одбраната на Џони Деп: „Амбер Херд е манипулаторка желна за пари“

Еспресо
Видеата со клипови од судењето кои кружат на интернет се „за“ Џони Деп. Амбер Херд е опишана како манипулаторка во потрага по пари. За оние...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

БРАВО КИНА: Гејмингот за деца уште поограничен

М. С.
Сите ќе се согласиме дека екстремот, од една или друга крајност, е најлошата можна опција. Во многу сегменти од живеењето, барем во нашите очи, Кина...
ВестиВи ПрепорачувамеРегионСлајдер

(ФОТО) СМЕТКА ОД ПЛАЖА ВО БУДВА СТАНА ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: И „нејќам“ ништо има своја цена!

Еспресо
Во екот на летната сезона туристите најчесто се жалат на долгите редици на границите, како и на цените во познатите летувалишта, а фотографијата што неодамна...
Дестинации и Дегустации

ВИДЕО: Колач од компот од праски кој постојано кружи на интернет – Само 4 состојки за наједноставниот и највкусен десерт!

Еспресо
Овој рецепт подготвен од зимскиот компот од праски масовно се споделува на социјалните мрежи и има неверојатен број на прегледи… Доколку сакате да го вкусите...
Здрави навики

Модната недела во Лондон од јуни ќе биде на интернет! (ВИДЕО)

Еспресо
Минататиот викенд Шангајската модна недела успешно беше оддржана на интернет, а сега и „London Fashion Week“ најави дека ќе има дигитално издание во јуни. Така...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Овие дами го срушија интернетот: Најдраматичните објави за бременост на славните! (ФОТО)

Еспресо
Поголемиот број на жени кога ќе дознаат дека се бремени им се јавуваат на своите сакани или објавуваат нешто слатко на Фејсбук, за да ја...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

На интернет кружи оваа ФОТОГРАФИЈА од Кејт Мидлтон, доколку може таа веднаш би ја уништила (ФОТО)

Еспресо
Денес цел свет се воодушевува на стилот на Кејт Мидлтон. Сепак пред да се омажи за принцот Вилијам, Кејт била сосема обична девојка, без преголемо...