10.8 C
Скопје
01:23 - 15 април, 2024

Ознака : забрана

ЕспресоСлајдер

Србија забрани извоз на млеко, освен за Македонија и Албанија

jasmina.kantardzieva
Одлука за забрана за извоз на сурово и пастеризирано млеко донесе Владата на Република Србија на седница што се одржа денеска. Оваа одлука нема да...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

БРАВО КИНА: Гејмингот за деца уште поограничен

М. С.
Сите ќе се согласиме дека екстремот, од една или друга крајност, е најлошата можна опција. Во многу сегменти од живеењето, барем во нашите очи, Кина...
СветСлајдерСцена

ФОТО: За новата улога бил принуден да се здебели, а потоа претерал – Мел Гибсон доби забрана прекумерно да „ужива“ во храната

Еспресо
Во новиот филм „Fatman“ Мел Гибсон ја доби улогата на нетипичен празничен дедо кој наместо подароци во својата рака главно има оружје. Овој црн-хумор му...
БалканСлајдерСцена

Владо Георгиев доби 10-годишна забрана за влез во Црна Гора

Еспресо
Управата на полицијата во Херцег Нови му го забрани влезот во Црна Гора на пејачот Владо Георгиев до 2030 година, соопшти адвокатската канцеларија Томановиќ, која...
Ви ПрепорачувамеКултураЛајфстајл

Кинескиот град Шенжен забрани јадење на кучиња и мачки!

Еспресо
Кинескиот град Шенжен забрани јадење на кучиња и мачки во склоп на пошироко сузбивање на пазарите со диви животни поради пандемијата од коронавирусот. Научниците се...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Северина чека пред врата за да го види синот: Не ми дозволува да го видам поради самоизолација! (ВИДЕО)

Еспресо
Пејачката Северина долго време се бореше за старателството над својот син Александар, кој го има од бракот со Милан Поповиќ. Сепак, старателството го доби Милан,...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

17 години има забрана: Цеца Ражнатовиќ непожелна на листата на ЦИА – се води како терорист! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американците во својата татковина покрај политичари, воени и полициски генерали и трговски со оружје, не сака да ги види ниту најбараните српски пејачи, а меѓу...
ЛајфстајлСцена

КАРЛЕУША ИМА СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ: Лекарите ѝ забранија да подигнува тешки предмети

Igor
Јелена Карлеуша има сериозен проблем со вратните прешлени, кој се заканува да го зафати целиот ‘рбет. Поради тоа, лекарите ѝ забраниле да подигнува тешки предмети,...