КАРЛЕУША ИМА СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ: Лекарите ѝ забранија да подигнува тешки предмети

Јелена Карлеуша има сериозен проблем со вратните прешлени, кој се заканува да го зафати целиот ‘рбет.

Поради тоа, лекарите ѝ забраниле да подигнува тешки предмети, а пејачката не смее дури ни кесата од продавница да ја носи подолго од минута до две.

Таа имала сериозни главоболки кои не поминувале ни со силни аналгетици. Рентгенските снимки покажале дека проблемот е во истрошената ‘рскавица на вратните прешлени.

Ако Јелена не се погрижи за себе, можеби и ќе треба привремено да се повлече од настапите, за да не ја загрози целосната здравствена состојба.

Слични објави

Миа Калифа: ТЕРОРИСТИТЕ ми се закануваа дека ќе ми ја ОТСЕЧАТ главата

Igor

На српскиот пејач му стана непријатно од толку многу бакшиш, па кажа – доста е! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Форбс: Најбогатата пејачка „тежи“ 600 милиони долари

Igor

За малку ќе ѝ испаднеа градите: Сораја со деколте до папокот го запре здивот на спротивниот пол! (ФОТО)

Еспресо

Лепа Брена во друштво на најдобрата гимнастичарка на сите времиња (ФОТО)

Igor

Најпознатиот тетовски актер Гиге ја испеа “Б’дњабаба” во свој стил (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

оне × пет =

Слични објави

Новак Ѓоковиќ има „двојник“ во Холивуд! (ФОТО)

Igor

Четири хороскопски знаци кои секогаш претеруваат со трошење пари

Igor

ЛЕТНА ЉУБОВ ШТО ЌЕ ТРАЕ: Овие хороскопски знаци наскоро ќе запознаат некој нов

Igor

Едвај ги сокри брадавиците! Инстаграм ќе ги забрани жешките фотки на старлетата Ана? (ФОТО)

Igor

Леонардо на снимањето на „Once Upon A Time In Hollywood” имал сосема неочекувани барања

Igor

Ја изневери Клои Кардашијан двапати, а сега сака да се смират

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian