Tag : болест

Балкан Лајфстајл Сцена

Српскиот рокер конечно ПОТВРДИ дека е на лекување: Во животот пребродил многу здравствени проблеми…

Еспресо
Српските медиуми со месеци пишуваа дека фронтменот на славниот рок состав „Рибја Чорба“, легендарниот Бора Ѓорѓевиќ е тешко болен, а сега и тој самиот потврди...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Водителот проговори за тешката болест: Станал татко, а подоцна дознал дека боледува од рак! Колешка му го спасила животот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Енди Коен (51), американскиот тв-водител, продуцент и автор раскажа како водителката и актерка Кели Рипа (49) му го спасила животот. Таа го убедила да оди...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Исцрпен и „страшен“ за гледање: Новата фотка од Џастин Бибер пред болница е тажна! (ФОТО)

Васко Спасоски
Музичката ѕвезда Џастин Бибер (25) искрено, неодамна призна дека боледува од лајмска болест, но дека веќе долго време се лекува. Папараците го сликаа канадскиот пејач...
Ви Препорачуваме Ретро

Му го скршила срцето, а не стигнал да ја испрати на вечното почивалиште: Тома ѝ испратил букет бели рози и ја напишал најтажната песна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Пееше за Данка, Лилјана, Сања, Бранка, Нада, Јелена, Анџела, Ана, Александра, Дијана, Фатиме, Мирјана, Марта, но малку е познато за една Славица во која бил...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

На нејзиното лице се гледа само болка: Селма Блер (47) сè потешко ја поднесува подлата болест (ФОТО)

Еспресо
Неодамна се пишуваше дека и е малку подобро, но најновите фотографии, за жал, покажуваат нешто сосема друго… Актерката Селма Блер во 2018 година откри дека...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Пејачот одговори на шпекулациите дека е болен: „Имав операција на вратот што ми ги уништи нервите“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачот на легендарната група „Блек Сабат“, Ози Озборн во разговор со водителите во емисијата „Добро утро Америка“ откри дека има поблага форма на Паркинсовата болест....
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Џастин Бибер објави дека е болен и откри од што пати со години… (ФОТО)

Васко Спасоски
Еден од најпопуларните музички ѕвезди на денешницата, канадскиот пејач Џастин Бибер (25), потврди дека боледува од лајмска болест. Бибер оваа тажна вест за фановите ја...
Лајфстајл Сцена

„Не сум тешко болен“: Бора Чорба ги демантираше гласините дека му се ближи крајот!

Igor
Бора Ѓорѓевиќ се огласи по информацијата дека боледува од рак на простата и дека наскоро ќе оди на лекување. Оваа вест ја пренесоа многу медиуми...
Лајфстајл Сцена

Почина познатиот актер, ѕвездата на „Брејкинг Бед“ и „Tвин Пикс“

Igor
Роберт Форстер, актерот номиниран за Оскар и една од ѕвездите на сериите „Брејкинг Бед“ и „Tвин Пикс“, почина на 78-годишна возраст. Форстер почина во неговиот...
Лајфстајл Сцена

ПЕЈАЧОТ НА МЕТАЛИКА ВО БОЛНИЦА: Сериозни проблеми со АЛКОХОЛОТ И ДРОГАТА, БЕНДОТ објави ТАЖНИ ВЕСТИ – нема КОНЦЕРТИ

Igor
Американскиот бенд „Металика“ (Metallica) објави дека нивниот пејач Џејмс Хетфилд се лекува во неименувана клиника од зависности и поради тоа е откажана турнејата во Австралија...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian