7.8 C
Скопје
04:31 - 28 февруари, 2024

Ознака : операција

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Нема да се појави во јавност до Велигден: Операцијата на Кејт Мидлтон ќе има големо влијание врз британското кралско семејство

Еспресо
Кејт Мидлтон вчера направи операција на стомакот. Таа нема да се појави во јавноста до Велигден 2024 година. Закрепнувањето на Кејт Мидлтон од операција на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Легендарниот Мајкл Болтон итно опериран од тумор на мозок: Се огласи музичарот за здравствената состојба

Еспресо
Пејачот кој според многумина ја отпеа најубавата љубовна песна „When a man loves a woman“, Мајкл Болтон откри како се чувствува сега. Мајкл Болтон, познатиот...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

(Видео) Отишла на операција на смалување на желудник, сега цел живот ќе живее како билка : Ѝ го пресекле хранопроводникот, мора да се храни засекогаш на цевка!

Еспресо
Луиз Бредли (33) направи операција на гастричен бајпас во Турција за да ослабне. Таа го променила својот живот, но и го ставила во опасност своето...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Алек Болдвин со бастун по операцијата на колк: Ужасните болки ги прекривал со апчиња

Еспресо
Папараците успеаја да го снимат американскиот актер Алек Болдвин на улиците на Њујорк. Тој одеше со бастун по операција за замена на колк, пишува TMZ....
ЕспресоЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Во Клиника Жан Митрев успешно опериран 31-от пациент со вградена механичка циркулаторна потпора на срцето

Еспресо
Докторскиот тим предводен од д-р Жан Митрев успешно го спроведоа оперативниот зафат познат и како ,,механичко срце“ за решавање на левокоморна хронична срцева слабост. Кај...
БалканСлајдерСцена

На Весна Змијанац ѝ се вградени три бајпаса: Нималку наивна здравствена ситуација

М.П
Весна Змијанац се опоравува од операцијата на срце. Полседните вести велат дека Весна се чувствува добро после нејзината операција. Ѝ вградиле три „бајпаса“ и докоторите...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Весна Змијанац се опоравува по операција на срце: Еве ги деталите

Еспресо
Весна Змијанац вчера беше е оперирана во Клиничкиот центар во Белград каде што ѝ бил вграден бајпас. Операцијата поминало во најдобар ред и се очекува...
БалканСлајдерСцена

Емир Кустурица по операцијата открива што му се случило: „Проклетство“ пред кафеаната „Проклета Авлија“

М.П
Познатиот српски режисер Емир Кустурица вчера бил опериран во Институтот за ортопедија во Бањица, откако ја скршил ногата на Мокра Гора. Тој беше хоспитализиран во...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Разузнувачи од САД: Путин има рак во напредна фаза, веќе е опериран; и „сè повеќе е параноичен“ зашто „крајот му е близу“

Еспресо
Рускиот претседател Владимир Путин, наводно, бил подложен на медицински третман во април за да излечи рак во напредна фаза – пишува Њусвик, повикувајќи се на...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ПО ЧЕТВРТАТА ОПЕРАЦИЈА КОНЕЧНО ДОМА: Александра Шијакоска посилна од кога било!

М.Р.
Македонската модна блогерка Александра Шијакоска неодамна ја извести јавноста дека ѝ откриле тумор на главата и дека поради нејзината здравствена состојба нема да биде присутна...