14.8 C
Скопје
08:45 - 15 април, 2024

Ознака : јубилеј

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Попопуларен и од Меган Маркл, принцот Луис знае како да го украде вниманието

Еспресо
Принцот Луис, третиот син на војводите од Кембриџ, Вилијам и Кејт, повторно го привлече вниманието на социјалните мрежи. По смешните лица прикажани за време на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Лејди Мармалејд: Британците „полудеа“ по видеото со кралицата и мечето Падингтон со што започна јубилејниот концерт

Еспресо
Изненадувачки, кралицата Елизабета Втора го отвори платинестиот јубилеен концерт појавувајќи се на видео со Мечката Падингтон, саканиот лик од англиската литература за деца создаден од...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Поканета или не, Ким Кардашијан дојде на јубилејот на кралицата Елизабета (во друштво на Пит Дејвидсон)

Еспресо
Инфлуенсерката и нејзиното момче Пит Дејвидсон се во Лондон и – според откритието на Дејли Меил – побарале билети за шоуто и во Палацо и...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кралицата Елизабета денес нема да присуствува на Дербито во нејзина чест, како е навистина со здравјето?

Еспресо
Кралицата Елизабета нема да учествува на Дербито на коњи, кое е дел од прославата на платинестиот јубилеј, туку ќе го следи на телевизија од нејзината...
СветСлајдерСцена

Платинум јубилеј: Еве кога ќе ги видиме Хари и Меган во Лондон

Еспресо
Војводите од Сасекс нема да бидат на балконот на Бакингемската палата на 2 јуни, туку ќе присуствуваат на богослужбата следниот ден во катедралата. И за...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Официјално: Хари и Меган ќе бидат во Лондон (но не на балкон) за платинестиот јубилеј на кралицата

Еспресо
„Принцот Хари и Меган, војводата и војвотката од Сасекс, се воодушевени и почестени што ќе учествуваат на прославата на платинестиот јубилеј на кралицата со своите...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(ПРОГРАМА) СКОПСКИ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ 2021: Исклучително силна и богата програма за јубилејот

Еспресо
Годинешниот 40. Скопски џез фестивал ќе се одржи од 20-24 октомври. И покрај евидентните предизвици, поради бројните ограничувања што ги донесе кризата со корона-вирусот, подготовката...
Ви ПрепорачувамеСлајдерСценаФилм и ТВ

20 години „Прашина“ на Милчо Манчевски

Еспресо
Јубилејот 20 години од премиерата на „Прашина“ на Милчо Манчевски на отворањето на Венецискиот фестивал во 2001, ќе се одбележи со презентација на филмот на...
БалканСлајдерСцена

ФОТО | Се слави во домот на семејството Живојиновиќ: Погледнете каков подарок доби Лепа Брена од Боба за годишницата од бракот!

Васко Спасоски
Јубилејот во куќата на Живојиновиќ. Имено, Лепа Брена и Слободан Боба Живојиновиќ слават 29 години брак. Да се потсетиме, тие се венчаа на 7 декември...
Лајфстајл

Јордан Митев со новата песна го најави албумот и јубилејниот голем концерт (АУДИО)

Васко Спасоски
Миленикот на сите генерации, Јордан Митев, ја промовира својата нова песна „Жена за 100 години“. Како и сите останати песни, така и оваа е комплетно...