11.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

Ознака : јубилеј

Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

(ПРОГРАМА) СКОПСКИ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ 2021: Исклучително силна и богата програма за јубилејот

Еспресо
Годинешниот 40. Скопски џез фестивал ќе се одржи од 20-24 октомври. И покрај евидентните предизвици, поради бројните ограничувања што ги донесе кризата со корона-вирусот, подготовката...
Ви Препорачуваме Слајдер Сцена Филм и ТВ

20 години „Прашина“ на Милчо Манчевски

Еспресо
Јубилејот 20 години од премиерата на „Прашина“ на Милчо Манчевски на отворањето на Венецискиот фестивал во 2001, ќе се одбележи со презентација на филмот на...
Балкан Слајдер Сцена

ФОТО | Се слави во домот на семејството Живојиновиќ: Погледнете каков подарок доби Лепа Брена од Боба за годишницата од бракот!

Васко Спасоски
Јубилејот во куќата на Живојиновиќ. Имено, Лепа Брена и Слободан Боба Живојиновиќ слават 29 години брак. Да се потсетиме, тие се венчаа на 7 декември...
Лајфстајл

Јордан Митев со новата песна го најави албумот и јубилејниот голем концерт (АУДИО)

Васко Спасоски
Миленикот на сите генерации, Јордан Митев, ја промовира својата нова песна „Жена за 100 години“. Како и сите останати песни, така и оваа е комплетно...