24.8 C
Скопје
13:09 - 25 мај, 2024

Ознака : Лондон

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принц Хари престојувал во Фрогмор од каде беше протеран од Чарлс: Немал контакт со семејството

Еспресо
Принцот Хари за време на својот престој во Лондон, сепак, остана во Колибата Фрогмор, од каде пред неколку месеци беа протерани со Меган Маркл, од...
СветСлајдерСцена

Принц Хари ја обвини монархијата за прислушување на неговиот телефон: „Ми стана јасно во последниве години“

jasmina.kantardzieva
Принцот Хари го обвини кралското семејство дека ги крие информациите за прислушувањето на неговиот телефон од News Group Newspapers (NGN). Војводата од Сасекс пристигна во...
СветСлајдерСцена

(Фото) Принц Хари пристигна во Лондон неколку недели пред крунисувањето на кралот Чарлс, еве зошто

Еспресо
Војводата од Сасекс пристигна во Високиот суд во Лондон. Денес (понеделник) започнува четиридневното рочиште за случајот околу заштита на приватноста против издавачот на „Дејли Меил“....
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

„Поостри дипломатски односи“: Сунак најави крај на „златната ера“ на односите со Кина

Еспресо
Британскиот премиер Сунак изјави дека „златната ера“ на односите со Кина е завршена. Британскиот премиер Риши Сунак смета дека „златната ера“ на односите меѓу Лондон...
СветСлајдерСцена

(Фото) Канје Вест во апостолки и чорапи на ревијата на Барбери: „Не зборувај со мене“

Еспресо
Раперот Канје Вест се појави во апостолки и чорапи за време на модната ревија на Барбери во Лондон. Додека за обичните смртници комбинацијата е резервирана...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Претседателот Пендаровски со сопругата ѝ оддадоа последна почит на кралицата Елизабета Втора: „Беше пример за лидерство, скромност и великодушност“

Еспресо
„Дојдовме во Лондон за да оддадеме последна почит на Кралицата Елизабета Втора. Голема почит за децениите во служба на народот и за тоа што беше...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принцот Хари е во депресија, експертите анализираат: „На сите околу него им пренесуваше тага, гнев и напнатост“

Еспресо
За време на платинестиот јубилеј на неговата баба, кралицата Елизабета Втора, синот на Чарлс и Дијана се чувствувал тажно и тргнат настрана.  По прекрасната официјална...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Хари и Меган предвреме се вратија во Лос Анџелес, пред главната прослава за крај на јубилејот

Еспресо
Војводите од Сасекс веќе слетаа во Калифорнија и веќе се дома. Тие го напуштија Лондон на прославата за 70-годишнината од Елизабета Втора.  Принцот Хари и...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Поканета или не, Ким Кардашијан дојде на јубилејот на кралицата Елизабета (во друштво на Пит Дејвидсон)

Еспресо
Инфлуенсерката и нејзиното момче Пит Дејвидсон се во Лондон и – според откритието на Дејли Меил – побарале билети за шоуто и во Палацо и...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Меган Маркл ја украде сцената на јубилејот, облечена во стратешки фустан со симболична порака

Еспресо
За прв пат по „Мегзит“, војводите од Сасекс беа фотографирани заедно со остатокот од кралското семејство во Лондон. Со беспрекорен изглед, во бело, Меган Маркл...