4.8 C
Скопје
03:20 - 4 март, 2024

Ознака : депресија

Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Илон Маск дели „рецепти“ против депресија: Препорачува психоделик што самиот го користи

Еспресо
Илон Маск често се смета дека е малку вон допир со реалноста, впрочем како речиси сите милијардери, но новите информации може да го поткрепат ова...
АстроСлајдерХороскоп

Проблеми на сите фронтови: Три хороскопски знаци се на ризик да паднат во очај

Еспресо
Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот кои можат да паднат во депресија поради проблемите што ќе „паѓаат“ врз нив од сите страни, од сите фронтови....
СветСлајдерСцена

Бритни Спирс е во тешка депресија поради децата: „Помошта е веќе задоцнета…“

Еспресо
Бритни Спирс минува низ тежок период според извор близок на пејачката/ Неодамна беше видена како вози сама во Лос Анџелес, откако се појави вест за...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

д-р Марија Костадиновска: Како да се справите со депресија во зимскиот период?

М-р. д-р Марија Костадиновска, специјалист психијатар
Д-р Марија Костадиновска, психијатар, дава детално појаснување на есенската/зимската депресија и како да се справите со неа. Доаѓањето на есента и зимата, тмурното време, раното...
ЗдравјеСлајдер

Како депресијата го разболува и остарува телото

Еспресо
Едно истражување покажа дека депресијата го забрзува процесот на стареење на клетките и влијае на нивното оштетување и подложноста на разни болести. Лабораториските тестови покажале...
Хороскоп

Како хороскопските знаци се справуваат со депресијата?

Еспресо
Секој од нас на свој сопствен начин се бори со тешките ситуации и депресијата во животот, но хороскопот открива некои работи кои на чуден начин...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принцот Хари е во депресија, експертите анализираат: „На сите околу него им пренесуваше тага, гнев и напнатост“

Еспресо
За време на платинестиот јубилеј на неговата баба, кралицата Елизабета Втора, синот на Чарлс и Дијана се чувствувал тажно и тргнат настрана.  По прекрасната официјална...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Марија Шерифовиќ (пак) во ДЕПРЕСИЈА: Овојпат причина за очајот е нејзиниот татко!

Еспресo
Марија Шерифовиќ е во депресија поради болеста на нејзиниот татко Рајко Шерифовиќ. Ова не е првпат пејачката да падне во депресија, тоа веќе ѝ се...
Ви ПрепорачувамеЗдравјеИстражувањаСлајдер

5 ризични фактори и симптоми на депресија, не ги игнорирајте!

Еспресо
Депресијата, пред сè, се поврзува со континуирано чувство на тага и лошо расположение, тоа е симптом кој практично го дефинира ова нарушување. Покрај овој симптом,...
Здрави навикиСлајдер

Физички симптоми кои укажуваат на депресија: Како негативните емоции влијаат врз организмот

Слободен печат
Понекогаш е полесно депресијата да се препознае преку физичките симптоми, а еве кои промени во функционирањето на организмот ги предизвикува депресијата. Луѓето обично мислат дека...