21.8 C
Скопје
02:04 - 16 јули, 2024

Ознака : Клиника Жан Митрев

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

(Фото) Клиника „Жан Митрев“ се проширува со оддел стоматологија и нови услуги во центарот за естетска дерматологија

jasmina.kantardzieva
На Клиниката Жан Митрев наскоро ќе почне со работа новиот оддел за стоматологија а центарот за естетска дерматологија е збогатен со нови услуги и апарати....
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Уникондиларна ендопротеза на колено

Уникондиларна ендопротеза на колено е минимално инвазивна процедура во однос на тоталната ендопротеза, при која само оштетениот дел на коленото се заменува со имплант. Се нарекува...
UncategorizedВи ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеИнтимаЛајфстајлСлајдер

Скрининг за карцином на грлото на матката, ХПВ типизација или ПАП тест?

еспресо
Главна причина за појава на цервикален карцином е перзистентна инфекција со високо ризични типови на ХПВ ( хуман папилома вирус), кој е најчестата сексуално пренослива...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо
Пилонидалниот синус претставува хронична инфективна состојба која се карактеризира со формирање на циста или абсцес во предел на глутеалната или интерглутеалната регија. За оваа состојба...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Дали знаете дека е можна операција на рака без употреба на скалпел?

еспресо
Да, вистина е! Доколку имате проблем со: Болни и воспалени тетиви во пределот на шаката, рачниот зглоб, лактот, рамото, стопалото или ногата Болки и оток...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Комплетна артериска рeваскуларизација при коронарна болест на срцето

еспресо
Коронарната артериска болест е предизвикана од атеросклерозата која ги зафаќа коронарните артерии и доведува до стеснување на нивниот лумен или во потешки случаи доведува до...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

(Фото) Добредојде Синклер во Македонија

еспресо
Викендов со цел одбележување на почетокот на соработката со Францускиот бренд за дермални филери Синклер (Sinclair), се одржаа неколку „хендс он“ (hands-on) работилници и пригодна...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

(Видео) Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивна техникa-декомпресија на колк

еспресо
Постојат современи техники за зачувување на зглобната функција кои можат да бидат применети, таква е техниката која се нарекува интракоскена биопластика, која го одложува изумирањето...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Атописки дерматит – егзема кај децата

еспресо
Атопискиот дерматитис по дефиниција претставува хронично алергиско воспаление на кожата, со повремено влошување на состојбата. Обично се појавува меѓу третиот и шестиот месец од животот на...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Од Клиника „Жан Митрев“: Усвојувањето нови знаења е секогаш предизвик, но и возбудливо искуство

еспресо
Нови научни знаења со цел напредок во грижата за пациентите, голем број интерактивни сесии со практични случаи за управување со васкуларен пристап како и предизвикувачки...