5.8 C
Скопје
19:03 - 6 декември, 2023

Ознака : здравје

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Што се случува со легендарниот актер Морган Фримен: Непрепознатлив е!

Еспресо
Здравствената состојба на легендарниот Морган Фримен се влошува, а тоа го потврди и новото видео, кое ги загрижи неговите фанови. Папараците го „уловиле“ во Њујорк...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеЛајфстајлСлајдерСтил

Викторија Лоба за нејзиното искуство со липосукциска исхрана: „Липо“ е за секој кој сака да ја достигне посакуваната тежина брзо и здраво

Еспресо
Липо протоколот, со вклучени Липо протеини и аминокиселини, го применував 14 дена и уште 14 дена бев на липосукциска предодредена исхрана. Од 57 килограми во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Пријателка на Мадона открива детали за нејзиното здравје: „Многу е силна“

Еспресо
Мадона неодамна заврш во болница откако ден претходно се заразила со „сериозна бактериска инфекција“. Rosie O’Donnell Gives Madonna Update, Says She’s ‘Strong in General’ https://t.co/JfjYZpreO1...
АстроСлајдерХороскоп

Здравствени проблеми: Два хороскопски знаци да внимаваат на здравјето 

Еспресо
Астролозите именуваа два знака на Зодијакот, кои може да ги влошат хроничните болести во блиска иднина, а исто така се изложени на ризик да добијат...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Сестрата на Селин Дион за страшната болест на пејачката: „Наместо да плачам за нејзината судбина, верувам дека животот ќе ѝ го врати она што таа го даде“

Еспресо
Музичката легенда објави дека ќе ја откаже светската турнеја за 2023 до 2024 година поради борбата со синдромот на вкочанета личност. Еве што треба да...
СветСлајдерСцена

Тина Тарнер размислувала за евтаназија, нејзиниот сопруг ѝ понудил спас: „Не сакам ниедна друга“

Еспресо
Музичката дива ја заврши својата полувековна кариера во 2009 година, по четири години се омажи во Швајцарија со својот долгогодишен партнер Ервин Бах, а потоа...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Здравствената состојба на Брус Вилис се влошува: Опциите за лекување се „многу слаби“

Еспресо
Минатиот февруари холивудскиот свет и сите негови обожаватели добија страшни вести бидејќи беше потврдено дека актерот Брус Вилис боледува од фронтотемпорална деменција (FTD). Оттогаш, актерот...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Совети од клиника „Жан Митрев“: Поврзаноста на дијабетот и кардиоваскуларните болести

Еспресо
Дијабетот e болест при која нивото на шеќер во крвта е покачено во тек на подолг временски период. Дијабетот или уште попознат како ,,шеќерна болест“,...
АстроСлајдерХороскоп

Внимание на здравјето: Три хороскопски знаци може да имаат здравствени проблеми во април

Еспресо
Астролозите велат дека овој месец три знаци од Зодијакот може да имаат здравствени проблеми. Затоа, тие треба повнимателно да се набљудуваат себеси и да внимаваат...
АстроСлајдерХороскоп

Два хороскопски знаци се предупредени на сериозна опасност: Како да не завршите во болница

Еспресо
Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот, чии претставници може да доживеат здравствени проблеми во текот на оваа недела – во периодот од 27 март до...