20.8 C
Скопје
04:59 - 15 јули, 2024

Ознака : мозочен удар

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Ја доживеав смртта, а потоа ме вратија назад“: Шерон Стоун отворно за новата „реинкарнација“ по тешкиот мозочен удар

еспресо
Ѕвездата од „Основен инстинкт“ заработи значајно богатство преку нејзината успешна филмска кариера, но откако преживеа крвавење во мозокот по кое следуваше закрепнување, вели дека еден...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Услуги по акциски цени во Клиника „Жан Митрев“: Препознајте ги симптомите на мозочен удар и реагирајте „ИТНО“!

Еспресо
Изнемоштеност во екстремитетите или парализа на едната страна на телото. Темни точки на едното или обете очи, редуциран вид или двојно гледање. Ненадејна/нагла силна главоболка....
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Препознај ги симптомите на мозочен удар и реагирај ,,ИТНО“!

Еспресо
Препознај ги симптомите на мозочен удар и реагирај ,,ИТНО,,! Изнемоштеност во екстремитетите или парализа на едната страна на телото. Темни точки на едното или обете...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Хејли Бибер ја сподели нејзината „СОВРШЕНА БУРА“: „Кога Џастин ме праша што ми е, сфатив дека не можам да зборувам!“

Еспресо
Со видео на You Tube, Хејли Бибер на фановите им ги раскажа деталите од мозочниот удар што ја погоди утрото на 10 март, кога одеднаш...
UncategorizedСветСлајдерСцена

ОТКРИЕНА ПРИЧИНАТА ЗА СМРТТА НА БЕТИ ВАЈТ: Еве што предизвикало да почине мирно во сон

Еспресо
На американската актерка Бети Вајт, најпозната по улогите во сериите „Златни девојки“ и „Show Mary Tyler Moore“, која почина на малку пред 100-от роденден, сега...
ЛајфстајлСцена

Тони Цетински со емотивна објава за сопругата која пред пет месеци доживеа мозочен удар (ФОТО)

Igor
Сопругата на Тони Цетински и неговата најголема поддршка во живтот, Дубравка Цетински во средината на јуни доживеа мозочен удар и беше хоспитализирана во Ријека, а...
Сцена

СНИМИЛА МОЗОЧЕН УДАР СО КАМЕРА Само го зела телефонот и вклучила снимање (ВИДЕО)

Igor
Стејси Џепес (49) со автомобил се враќала дома од работа кога одеднаш осетила дека губи контрола над левата страна од телото. Сфатила дека е во...
ЛајфстајлСцена

КРИЕЛЕ СО НЕДЕЛИ: Легендарниот француски актер закрепнува по мозочен удар

Igor
Ален Делон (83) пред околу три недели доживеал мозочен удар. Неговото семејство тоа го криело од јавноста, а сега актерот закрепнува во една швајцарска болница....
ЛајфстајлСцена

Која од „Дисциплина кичме“ се разбуди од кома

Igor
Фронтменот на „Дисциплина кичме“, Душан Којиќ – Која, се разбуди од вештачката кома, после мозочниот удар минатата недела. „Се разбуди Која и веќе неколку дена...
ЛајфстајлСцена

Фронтменот на ДИСЦИПЛИНА КИЧМЕ преживеал мозочен удар

Igor
Која од „Дисциплина Кичме“ преживеал мозочен удар, а лекарите од Велика Британија морале да го стават во вештачка кома. Тој бил во посета на својата...