Тони Цетински со емотивна објава за сопругата која пред пет месеци доживеа мозочен удар (ФОТО)

Сопругата на Тони Цетински и неговата најголема поддршка во живтот, Дубравка Цетински во средината на јуни доживеа мозочен удар и беше хоспитализирана во Ријека, а пет месеци подоцна се врати таму каде што застана.

Поубавата половина на пејачот повторно се најде во јавноста, односно на еден факултет држела говор, а во првите редови бил токму Тони, кој после нејзиното излагање напишал неколку реченици.

– Што да ти кажам драга моја Дуда? После се што помина, повторно од се излезе како победник. Гледајќи го тој сјај во очите по напорните подготовки и како тоа на забавен начин го пренесе знаењето на твоите студенти, тоа е нешто што не се опишува. Добродојде назад, прекрасно е што те гледаме во својот природен сјај.

Слични објави

МОЖЕТЕ ЛИ ДА ПОГОДИТЕ КОЈ Е? Овој актер го смени личниот опис поради новата улога

Igor

Познатата пејачка покажа премногу: Дали се ова најпровокативните фотографии на Елена Велевска?

Мразот ги зароби сопствениците во нивните домови: Нестварна глетка покрај езерото Ири

Слободен печат

Дали ова е најзгодниот светски пар? Никол и Том ги покажаа своите совршени тела на плажа (ФОТО)

Еспресо

НЕОБИЧНА СОРАБОТКА: Еве во каков заеднички проект се вклучени Опра и принцот Хари

Igor

Викторија Бекам ги воодушеви фановите со видео од минатото!

Еспресо

Остави Коментар

два × 2 =

Слични објави

Гвинет Палтроу за Валентајн ѝ подари на Хајди Клум свеќа со мирис на својата вагина!

Еспресо

ПАДНА ОДЛУКА: МТВ го избра нашиот евровизиски преставник (ФОТО)

Еспресо

Мистериозна пештера во близина на Атина: Звуците за кои нема објаснување ги полудуваат посетителите (ФОТО)

Еспресо

Пејачката Лизо планира да „заплива“ во модните води!

Еспресо

Прво ја изневери, а пред девет дена се прошетаа како среќно семејство! Сега актерката се појави без прстен на рака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Се е поинаку откако стави силиконски гради: Ова се најжешките фотографии на водителката Елена Стефановска (ФОТО)

Igor