10.8 C
Скопје
08:46 - 27 февруари, 2024

Ознака : Тони Цетински

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Тони Цетински под истрага: Плаќал по 100 евра на медицинска сестра за лажна потврда за вакцинација

Еспресо
Точно 13 месеци од покренувањето на истрагата, УСКОК покрена обвинение против 14 лица за давање мито во замена за лажни потврди за вакцинација против ковид-19,...
UncategorizedБалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Цетински тврди дека Тоше му дава знак од небото: „Живеам во надеж дека ќе се сретнеме повторно“

Еспресо
Тони Цетински особено емотивно ја доживува секоја годишнина од смртта на Тошет Проески, а завчера се одбележуваа 16 години откако си замина големата балканска ѕвезда....
БалканВи ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Тони Цетински за Тоше: Тешки се овие 16 години без тебе

Еспресо
Хрватскиот пејач Тони Цетински беше близок соработник, но и пријател, со нашата најголема ѕвезда – Тоше Проески. Денеска се навршуваат 16 години од вечното заминување...
БалканСлајдерСцена

Марија Шерифовиќ објави песна која требаше да биде дует: Тони Цетински „извиси“

Еспресо
Цетински неодамна кажа дка имал намера да сними песна со српската пејачка која веќе ја објавила песната сама. Марија Шерифовиќ објавила песна наменета за дует,...
БалканСлајдерСцена

(Видео) Тони Цетински ја покажа новата коса на хрватска Евровизија: „Долго време сакав да одам на трансплантација на коса…“

Еспресо
Тои Цетински има коса. Додека се собираа гласовите на публиката и стручното жири на фестивалот Дора (хрватски Евросонг), Тони Цетински пееше микс од неговите песни....
ЕспресоСлајдер

(Фото) Уште една фантастична вечер во Штип со Тони Цетински, Куку Леле и Зоран Илиев

Еспресо
Вечерва забавата продолжува со Тони Цетински на кого ќе му претходат легендарните Куку Леле и нашиот Зоран Илиев. Присуството е задолжително, затоа што ветуваме уште...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСцена

(ВИДЕО) Тони Цетински покажа како изгледа по трансплантацијата на коса: Пејачот е видно подмладен

М.Р.
Хрватскиот пејач Тони Цетински пред половина година ги изненади своите следбеници на социјалните мрежи кога се огласи од приватна клиника за естетска хирургија. Имено, пејачот,...
БалканСлајдерСцена

Тони Цетински: „ЕДВАЈ ЈА ПРЕЖИВЕАВ ПАНДЕМИЈАТА. СО СОПРУГАТА ШТЕДИМЕ И ЖИВЕЕМЕ СКРОМНО“

Еспресо
За време на гостувањето во Радио Далмација, Тони Цетински раскажа како се справувал со пандемијата, кога музичарите поради епидемиолошките мерки не одржуваа концерти. „Едвај преживеав....
БалканСлајдерСцена

НОВИ детали од Цетински за Тоше Проески: Зошто да не снимам дует со некој што убаво пее?

Еспресо
Еден од најпопуларните регионални пејачи, Тони Цетински, се потсети на покојниот Тоше Проески, кој не напушти пред 14 години. Имено, Проески го загуби животот во...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ ВО КЛИНИКА ЗА ПРЕСАДУВАЊЕ КОСА: Пејачот објави фотографии од интервенцијата

М.Р.
Хрватскиот пејач Тони Цетински ги изненади своите следбеници на социјалните мрежи кога се огласи од клиника за естетска хирургија. Имено, пејачот, како што изјавил, решил...