Погледнете со кого Марија Шерифовиќ го прослави 35 роденден (ФОТО)

Марија Шерифовиќ денес го прослави својот 35-ти роденден, а честитките пристигнаа од сите страни.

– Ви благодарам за честитките. Наполнив 35. Во мојата глава сум таман некаде на половина пат… Со првата половина сум задоволна, а другата? Е, таа ќе биде сензационална, напиша пејачката на својот Инстаграм профил.

На фотографијата се гледа дека роденденот Марија, меѓу останатите, го прославила и со своето куче.

Таа сподели и видео на кое со едно момче кое го нарече „Мојот омилен пријател“ си ја испеа песничката „Среќен роденден“.

Пејачката овие денови подигна прашина во медиумите откако соопшти дека го напушта шоуто „Ѕвездите на Гранд“ каде веќе неколку години е член на жирито.

Слични објави

Маја е ќерка на ПОЗНАТ ХОЛИВУДСКИ ПАР: Ќе ве изненади колку личи и на двајцата

Igor

Македонката Викторија ги има „сите карти“ да биде нова Адријана Лима

Igor

Гитаристот на групата „Квин“ доживеал срцев удар!

Еспресо

Симон Трчевски ни испрати порака и запеа песна од Тоше Проески (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сенидах од поинаков агол ги покажа раскошните облини, но еден детаљ им пречеше на многумина! (ФОТО)

Васко Спасоски

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „The Aftermath“ е приказна за голема љубов која е жртва на последиците од војната

Еспресо

Остави Коментар

оне + 2 =

Слични објави

Љубовните походи на пребогатиот бизнисмен: Бил со Наоми Кемпбел и со Хајди Клум, а сега љуби 49 години помлада убавица (ФОТО)

Igor

МИНИМАЛНО ПОКРИЕНА, А МАКСИМАЛНО СКАПА: Јелена Карлеуша во облека од 4.000 евра (ФОТО)

Igor

Тажната приказна за најголемата гробница за починати од коронавирус (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Домот е таму каде што е срцето: РИТА ОРА купила луксузна вила во Приштина

Igor

Мајкл Џексон и Фреди Меркјури биле многу блиски пријатели: Исплива на површина необичната навика на кралот на поп-музиката!

Igor

НЕОБИЧНА СОРАБОТКА: Еве во каков заеднички проект се вклучени Опра и принцот Хари

Igor