Tag : шерифовиќ

Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Марија Шерифовиќ по 13 години откри што се случувало на нејзиниот настап на Евровизија кога ја однесе победата!

Еспресо
Српската пејачка Марија Шерифовиќ по 13 години ги откри сите детали од своето учество на песна за Евровизија, кога со нумерата „Молитва“ ја однесе победата....
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Марија од карантин со урнебесна изведба на големиот хит на Тоше Проески (ВИДЕО)

Еспресо
Марија Шерифовиќ приреди изненадување за своите многубројни фанови. Имено, познатата пејачка одлучи заедно со своите соработници да ја изведе познатата песна „Volim osmeh tvoj“ на...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Марија Шерифовиќ одржа концерт и покрај коронавирусот, па заврши на инфузија…

Еспресо
Како резултат на новонастанатата ситуација со коронавирусот, покрај во странство, сега и кај нас и во другите земји од регионот се откажуваат јавни собири и...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Рчи ли рчи: Шерифовиќ откри покрај кого спие! (ВИДЕО)

Еспресо
Околу животот на Марија Шерифовиќ се водат многу полемики, а таа поради тоа не се возбудува многу, туку живее на свој начин, нижејќи успех за...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Марија Шерифовиќ доживеа незгода ден пред концертот, вриштеше од смеење додека се снимаше без заб! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Марија Шерифовиќ доживеа мала незгода само еден ден пред првиот концерт, од повеќето кои ќе ги одржи во Сава Центар… Првиот е резервиран за Денот...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

СЕ ПРИЛЕПИ ДО НЕГО И НЕ ГО ПУШТА – Марија Шерифовиќ во Америка ужива со НЕГО! (ВИДЕО)

Еспресо
Во неговата прегратка е најсигурна… Марија Шерифовиќ малку работи, малку одмара. Пејачката во моментот се наоѓа на турнеја во Канада и Америка, но се труди...
Лајфстајл Сцена

Погледнете со кого Марија Шерифовиќ го прослави 35 роденден (ФОТО)

Igor
Марија Шерифовиќ денес го прослави својот 35-ти роденден, а честитките пристигнаа од сите страни. – Ви благодарам за честитките. Наполнив 35. Во мојата глава сум...
Лајфстајл Сцена

Како ви се допаѓа Марија Шерифовиќ во цветен фустан? (ФОТО)

Igor
Марија Шерифовиќ речиси никогаш не облекува фустани и сукњи, па токму затоа ја изненади публиката со своето најново издание! Пејачката облекла фустан со цветен дезен,...
Лајфстајл Сцена

КАРЛЕУША правеше селфи на финалето, а камерата улови СКАНДАЛОЗНА ПОРАКА на нејзиниот телефон (ФОТО)

Igor
Јелена Карлеуша на финалето од Ѕвездите на Гранд правеше селфи, кога тоа го фати камерата, на телефонот на Јелена пристигна и порака од нејзината колешка...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

„Затни ја устата веќе“ – Марија Шерифовиќ со раце и ја затна устата на Карлеуша, а потоа и го фрли столчето (ВИДЕО)

Igor
Напнато ќе биде во новата епизода на „Ѕвездите на Гранд“, погледнете ја кавгата меѓу Марија и Јелена. Во новата епизода од емисијата „Ѕвездите на Гранд“...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian