8.8 C
Скопје
08:06 - 27 февруари, 2024

Ознака : Тоше

UncategorizedБалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Цетински тврди дека Тоше му дава знак од небото: „Живеам во надеж дека ќе се сретнеме повторно“

Еспресо
Тони Цетински особено емотивно ја доживува секоја годишнина од смртта на Тошет Проески, а завчера се одбележуваа 16 години откако си замина големата балканска ѕвезда....
Ви ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТОГАЛЕРИЈА) МУЗИКА ВО ЧЕСТ НА ТОШЕ И АКИ: Се разбира – секогаш ќе ги носиме во срцата! Овации од публиката

Ј.К.Д
Со два концерти, заради големиот интерес и рекордна продажба на картите за само час и половина, вчера и завчера во Центарот за култура од Битола...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

ДА БЕШЕ ЖИВ ТОШЕ ПРОЕСКИ, ДЕНЕС ЌЕ ГО ПРОСЛАВЕШЕ СВОЈОТ 41. РОДЕНДЕН: Неговата поранешна менаџерка и девојка ја соблекоа црната облека и продолжија понатаму – „Секогаш кога одам на неговиот гроб, завршувам во болница…“

М.Р.
Сеќавањето на македонскиот славеј Тоше Проески, кој остави неизбришлива трага во нашите животи со неговите музички дела, не згаснува ниту 15 години по неговата смрт....
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

ВИДЕО+ФОТО | „14 ГОДИНИ БЕЗ ТЕБЕ И ПАК ВРНЕ“: Весна, Каролина, Игор, Калиопи, Тамара, Елена… со емотивни објави за Тоше

M.Р.
Денес е 14-годишнина од трагичната смрт на нашиот Тоше. Денес, неговите пријатели, соработници, колеги и вечни обожаватели споделуваат емотивни пораки и фотографии во знак на...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) 14 ГОДИНИ ТАГА ПО ТОШЕ: А кој може тебе да те заборави?

М.Т
Денес се навршуваат 14 години откако македонскиот пејач Тоше Проески загина во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка. Балканскиот Елвис Присли, како што го нарекоа BBC...
UncategorizedЖивотни ПриказниПитоми и дивиСлајдер

ТАГА ВО ДОМОТ НА ПРОЕСКИ: Саканото кученце Бас замина во прегратката на Тоше

Еспресо
На социјалната мрежа Фејсбук одекна веста дека саканото куче на Тоше Проески, Бас, починало. Така, кученцето сега е во прегратките на славниот пејач кој толку...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Марија од карантин со урнебесна изведба на големиот хит на Тоше Проески (ВИДЕО)

Еспресо
Марија Шерифовиќ приреди изненадување за своите многубројни фанови. Имено, познатата пејачка одлучи заедно со своите соработници да ја изведе познатата песна „Volim osmeh tvoj“ на...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Секој ден без тебе е тажен – Тоше, Среќен роденден!

Еспресо
Денес изминуваат 39 години од раѓањето на најголемата македонска ѕвезда, нашиот ангел Тоше Проески. Човекот кој освен огромен талент поседуваше и огромно срце и секогаш...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Зар некој може да те замени? 12 години без Тоше

Igor
Една од најголемите македонски музички ѕвезди на денешен ден во 2007 година трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа на само 26 години. Тоше зад...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

СКАНДАЛ: „Боже чувај ја од зло“ жртва на руски плагијатори (ВИДЕО)

Igor
Руската рок група „Землјане“ која на руската музичка сцена постои повеќе од четири децении ја „присвои“ добро познатата за сите нас песна „Боже чувај ја...