21.8 C
Скопје
17:58 - 30 мај, 2024

Ознака : Загуба

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Видео од страшната несреќа на Кристијан Оливер: Еве што се случи со авионот што ги одзема животите на славниот актер и неговите ќерки

Еспресо
Несреќата се случила на Карибите. Холивудскиот актер Кристијан Оливер и неговите две млади ќерки трагично ги загубија своите животи во авионски пад на Карибите. 51-годишната...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Два хороскопски знаци се изложени на ризик да останат без пари: Прогноза за неделата

Еспресо
Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот, чии претставници може да имаат финансиски потешкотии следната недела – во периодот од 14 до 20 август. Станува збор...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

„Црни денови“ за паричникот: Два хороскопски знаци ризикуваат да останат без „скршена пара“ до крајот на август

Еспресо
Астролозите во соработка со таролозите направија хороскоп за наредните недели и рекоа дека многу брзо претставниците на два знака на Зодијакот ризикуваат да ги загубат...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Празни сметки: Четирите хороскопски знаци ги очекуваат финансиски загуби во јуни

Еспресо
Астролозите во соработка со таролозите составија финансиски хороскоп за сите знаци на Зодијакот за јуни. Од тарот картите се открива дека четири хороскопски знаци се...
АстроСлајдерХороскоп

Без последен денар: Три хороскопски знаци ризикуваат да изгубат сè во текот на следната недела

Еспресо
Новата недела (од 3 до 9 април) ќе биде многу тешка за претставниците на три хороскопски знаци. Астролозите веруваат дека некои луѓе можат да останат...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) „Замина и со себе однесе дел од малечката Опи“: Калиопи со емотивна порака по смртта на својот татко

М.Р.
Нашата поп – дива Калиопи, денес, на својот инстаграм – профил сподели емотивна порака по загубата на својот татко. Пејачката објави фотографија од семејниот албум,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Нова трагедија за Ник Кејв, загуби уште еден син: Џетро почина на 31 година

Еспресо
Во 2015 година, Ник Кејв го загуби синот, 15-годишниот Артур, кој падна од карпа, а сега и вториот син на 31 годишна возрат.  Уште еден...
СветСлајдерСцена

ПОЧИНА кантри ПЕЈАЧКАТА Наоми Џад, по долга борба со ментална болест

М.Р.
Веста за нејзината смрт ја потврдиле ќерките Винона и Ешли Џад: „Денес доживеавме трагедија. Ја загубивме нашата убава мајка по долга борба со ментална болест“,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

МАЈКАТА И СЕСТРАТА НА РОНАЛДО СКРШЕНИ ОД БОЛКА: „Нашето мало ангелче е веќе во утробата на нашиот татко!“

Еспресо
По бројните славни личности кои го изразија своето сочувство и поддршка за фудбалскиот ас Роналдо и неговата девојка Џорџина, откако вчера го загубија новороденчето –...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ПОРАКИ за утеха и поддршка на Роналдо од славните: „Со тебе сме во оваа болка“, „Ти ги испраќам моите молитви“…

Еспресо
Меѓу бројните фанови кои му искажаа сочувство и поддршка, има и многу познати личности, колеги и пријатели на Роналдо. Од Усеин Болт до фудбалски колеги...