13.8 C
Скопје
10:01 - 28 февруари, 2024

Ознака : пејач

Наши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) Младиот пејач Дарко Гроздановски за неговиот „Трач“ заврши на полиграф!

Еспресо
На нашата музичка сцена има секогаш место за нови и талентирани изведувачи. Еден таков е и младиот Дарко Гроздановски, кој вчера ја објави својата најнова...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо
Ретко се случува вниманието на публиката на фестивалот Санремо да се префрли од конкуренцијата на гостин, но токму тоа му се случи на Бланко за...
ЕспресоСлајдер

Бојан Маровиќ, пејачот што пееше со љубов за нашиот Тоше проговори за смртта на неговиот татко

Еспресо
Пејачот Бојан Маровиќ после многу години од семејна трагедија прв пат јавно проговори за смртта на неговиот татко кој си го одзел животот, а Бојан...
СлајдерСцена

Имаше само 34 години – поп ѕвездата Арон Картер пронајден мртов во када

Еспресо
Американскиот пејач и актер Арон Картер е пронајден мртов во својот дом во Ланкастер, Калифорнија. Порталот ТМЗ објави дека телото на 34-годишниот Картер било пронајдено...
ВестиМакедонијаСлајдер

Пејачот Ламбе Алабаковски го признал извршувањето на кривичното дело – подметнување на пожарот пред културниот центар „Ванчо Михајлов“ во Битола

Еспресо
Триесет и четири годишен маж од Битола е лицето кое го запали бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола, објави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски....
БалканСлајдерСцена

СОПСТВЕНИЦИТЕ НА ДИСКОТЕКИ НЕ ГО АНГАЖИРААТ, А НЕГОВАТА САКАНА НАВОДНО СИ ФАТИЛА ДРУГ: Дарко Лазиќ е проблематичен и настапува под дејство на опијати!

М. Р.
Пејачот Дарко Лазиќ тотално си го уништи животот и кариерата. За тоа сведочи и фактот што газдите на дискотеките во последните месеци избегнуваат да го...
Наши ФациСлајдерСцена

БОБАН РАЈОВИЌ ПОТРЕСЕН ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ: Познатиот пејач настапувал во близина на епицентарот на земјотресот кој ја погоди Босна и Херцеговина

М.Р.
Познатиот пејач Бобан Рајовиќ со синот бил на неколку километри од епицентарот на земјотресот кој вознемири граѓаните на Босна и Херцеговина, а притоа предизвика материјални...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Почина Том Паркер, пејачот на The Wanted: „Никогаш не помислуваш дека тоа може тебе да ти се случи!“

Еспресо
Пред нешто повеќе од една година му беше дијагностициран тумор на мозокот. „Никогаш не мислиш дека тоа може да ти се случи тебе“, коментираше уметникот...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША добила „корпа“: Била вљубена во познатиот пејач, ама тој не ја погледнувал

Еспресо
Јелена Карлеуша кога била девојка лудувала по својот познат колега кој тогаш не сакал ниту да ја погледне! Пејачката Јелена Карлеуша денеска е во брак...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Разговор со Томислав Маниќ: Пред 30 години ја снимив ,,Црвени рози“ – денес се гордеам што таа песна е евергрин

Кате Божиновска
Со Томислав Маниќ – доајенот на македонската забавна музика се потсетуваме на евергрините „Кажи зошто ме остави“ и „Црвени рози“. Со својот карактеристичен пријатен глас,...