20.8 C
Скопје
03:04 - 16 јули, 2024

Ознака : порака

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Гоца Тржан со емотивна порака до 14 години помладиот сопруг: „Љубовта е слобода, не е жртва“

Еспресо
Пејачката Гоца Тржан 11 години ужива во хармонична љубов со сопругот Раша Новаковиќ со кој стапи во врска по разводот со Иван Маринковиќ. Нивниот брак...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Остра порака на ќерката на Роберт де Ниро до дилерите на дрога по смртта на нејзиниот син: „Вие го убивте“

Еспресо
На почетокот на неделата се појави вест која го потресе семејството на Роберт де Ниро. Леандро де Ниро Родригез, син на Дрена де Ниро и...
БалканСлајдерСцена

Наташа Беквалац испратила смс на погрешен број, па сакала да пропадне во земја: „Те чекам во хотелска соба“

Еспресо
Пејачката е позната по смислата за хумор, а често и јавно раскажува анегдоти од нејзиниот живот. Така, сега се сети на ситуација кога испратила порака...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо
Шакира не престанува да биде опсипувана со додворувачи по разделбата со Жерар Пике. Колумбиската пејачка постојано ја поврзуваат со нови славни мажи, особено откако реши...
СветСлајдерСцена

(Фото) Анџела Басет ја сподели последната порака од Тина Тарнер: „Допре длабоко во душата, ја најде својата Тина…“

Еспресо
Анџела Басет, која ја толкуваше Тина Тарнер во филмот „What’s Love Got to Do with It“ (1993), се потсетува на нејзиниот последен разговор со легендарната...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Еден тажен месец без Масимо Савиќ: Сопругата и ќерката споделија емотивна порака

Еспресо
Помина цел еден тажен месец откако легендарниот Масимо Савиќ почина по тешка битка со ракот на белите дробови, а во оваа прилика неговото семејство објави...
БалканСлајдерСцена

Милан Лаќа Радуловиќ само еден месец пред смртта напиша текст со кој се прости: „Куферите ми стануваат тешки…“

Еспресо
Синот на покојната текстописец Марина Туцаковиќ и композиторот Александар Радуловиќ Фута, вчера беше погребан на Новите гробишта во Белградм во семејната гробница, каде почиваат неговата...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Амбасадорката Агелер со порака до сите жени: „Ракот на дојка е битка што можеме да ја добиеме“

Еспресо
Во East Gate Mall во Скопје денеска се одржа првиот Розов Базар, настан посветен на борбата против ракот на дојка, под мотото „ДА ГО СЛАВИМЕ...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Фото) Убавата сопруга на Меси по победата на Аргентина: Не можам да ви објаснам…

Еспресо
Антонела и Меси се запознале кога тој имал само пет години. Антонела Рокузо по натпреварот против Хрватска, објави неколку фотографии на Инстаграм со своите деца....
БалканСцена

Карлеуша им се обрати на мажите со брутална порака: „Тој што не ја почитува мајката на своите деца е тажен бедник“

Еспресо
Јелена Карлеуша е позната како личност која има свое мислење за многу теми, па сега на својот Инстаграм го објави својот став и го искажа...