6.8 C
Скопје
06:17 - 4 март, 2024

Ознака : тина тарнер

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Тина Тарнер не ги запознала внуците и правнуците: Испливаа нови фотографии и сомнежи дека ги „криела“

Еспресо
Тина Тарнер почина минатата недела на 83-годишна возраст. Значајни личности како Опра Винфри и кралот Чарлс ѝ оддадоа почит на славната пејачка, додека Бијонсе дури...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Откриено како Тина Тарнер ги поминала своите последни денови во Швајцарија

Еспресо
Тина Тарнер ги поминала своите последни месеци земајќи часови по јога во паркот, купувајќи италијанска дизајнерска облека и гурманска храна и возејќи го своето порше...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Снаата на Тина Тарнер откри кој бил најголемиот страв на кралицата на рокенролот

Еспресо
Дури сега, по смртта на Тина Тарнер, нејзината снаа Афида Тарнер ги откри најголемите стравови на нејзината свекрва, признавајќи дека најмногу се грижела за нејзиниот...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Куќата на Тина Тарнер во Швајцарија вредна 58 милиони фунти ќе стане музеј: Ќе бидат изложени омилените предмети на пејачката

Еспресо
Музејот именуван по Тина Тарнер ќе се отвори во вилата на Тина Тарнер во близина на Киснахт на Циришкото езеро. На швајцарскиот имот на Тина...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Кралот Чарлс ѝ оддаде почит на „кралицата на рокенролот“: Велшки гардисти го изведoa култниот хит – „Simply The Best“

Еспресо
Многу познати и непознати луѓе ширум светот тагуваат за „кралицата на рокенролот“,  Тина Тарнер. Иако одамна се збогуваше со музичката кариера, последниот концерт го одржа...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Што е со децата на Тина Тарнер: Кој колку доби и каде заврши наследството на музичката дива

Еспресо
Музичката дива во текот на нејзината кариера собрала огромно богатство, кое се проценува на приближно 250 милиони долари. Hello пишува дека Тина Тарнер го решила...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Еве ја причината зошто Тина Тарнер се откажа од американско државјанство: „Голема сум како Ролинг Стоунс и Мадона, но…“

Еспресо
По смртта на Тина Тарнер на 83-годишна возраст, повторно се појави клип каде што легендарната пејачка ја објаснува својата одлука да се откаже од американското...
СветСлајдерСцена

(Фото) Анџела Басет ја сподели последната порака од Тина Тарнер: „Допре длабоко во душата, ја најде својата Тина…“

Еспресо
Анџела Басет, која ја толкуваше Тина Тарнер во филмот „What’s Love Got to Do with It“ (1993), се потсетува на нејзиниот последен разговор со легендарната...
БалканВи ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Тина Тарнер шест пати се враќала во Југославија: Во Белград се воодушевила од ќебапчињата

Еспресо
Откако се појави веста дека на 83-годишна возраст почина кралицата на „рокенролот“ Тина Тарнер, многумина се потсетуваат на моментите кои ја одбележаа нејзината кариера, а...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Две години пред смртта Тина Тарнер купила неверојатен имот во Цирих: Луксузна вила со приватно езеро за викенд одмор

Еспресо
Тина Тарнер и нејзиниот сопруг, Ервин Бах, ја проширија својата империја со недвижнини само две години пред смртта на легендарната пејачка. Моќната двојка, кои разменија...